Nowy numer 4/2021 Archiwum

Nieznane historie komunizmu

W Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyła się promocja książki "Czerwone piętno" Mirosława Klemby.

Wydana dzięki staroście Mirosławowi Belinie, jest drugą książką autora. W dwa lata po ukazaniu się "Czasu próby", w której Mirosław Klemba, nauczyciel historii z Celigowa, przedstawił losy mieszkańców Głuchowa podczas okupacji niemieckiej, autor w ręce czytelników oddaje "Czerwone piętno".

Opowiedział tuy dzieje ludzi mieszkających w powiatach skierniewickim i rawskim w czasach komunizmu, a bolszewizm i stalinizm ukazane są przez pryzmat ich doświadczeń i wyborów. Wywiady ze świadkami wydarzeń, zdjęcia pamiątek i nieznane opracowania historyczne sprawiają, że książka staje się bezcenną pamiątką powiatów skierniewickiego i rawskiego.

- Skoro znalazł się człowiek z ogromną wiedzą na temat nieznanej historii powiatu, który przeprowadził wiele wywiadów, zebrał ogromny materiał i spotkał się z pracownikami IPN, nie można było nie podjąć wysiłku wydania książki "Czerwone piętno" - mówi Zbigniew Sawicki, kierownik Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach.

Z 600 egzemplarzy książek kilkadziesiąt trafi do 22 bibliotek, m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, a także do wszystkich czytelni powiatowych. Reszta będzie służyła jako gadżet promocyjny powiatu skierniewickiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama