Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wojewoda dziękuje

Gimnazjum nr 1 w Skierniewicach i jego dyrektor Dorota Pasik zostali odznaczeni medalami Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.

Uroczystość odbyła się 13 lutego, a odznaczenia wręczyli wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska i Andrzej Czerwiński, sekretarz wojewódzki Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Szkołę uhonorowano złotym medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, a srebrnym - dyrektor placówki Dorotę Pasik. Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów od 5 lat opiekuje się obeliskiem poległych harcerzy i harcerek Szarych Szeregów Armii Krajowej, a także grobem Tadeusza Zawiei.

- Chcę wam podziękować za to, co robicie - mówiła J. Chełmińska. - Niech te medale będą dowodem na to, że władze doceniają pracę nauczycieli, uczniów i rodziców, a także niech będą mobilizacją do dalszej pracy - zachęcała.

Uroczystość uświetnił program artystyczny uczniów Gimnazjum nr 1 w Skierniewicach   Uroczystość uświetnił program artystyczny uczniów Gimnazjum nr 1 w Skierniewicach
Monika Augustyniak /GN
Na uroczystość przybyli także członkowie Stowarzyszenia Szarych Szeregów, którzy od lat współpracują z Gimnazjum nr 1 i twierdzą, że do szkoły przychodzą jak do swojego domu.

Oprócz opieki nad grobami, gimnazjaliści i nauczyciele organizują także coroczne spotkania wigilijne z kombatantami i zloty przy ognisku na Grabskich Budach. We wrześniu w szkole powstała Izba Pamięci Szarych Szeregów, od wielu lat działają też drużyny harcerskie.

- Bardzo się cieszę, że nasi nauczyciele zabierają nas na spotkania z ciekawymi ludźmi, organizują uroczystości patriotyczne i włączają nas w takie akcje. Dzięki temu uświadamiamy sobie, że kiedy jesteśmy Polakami i harcerzami, musimy dbać o pamięć tych, którzy polegli w obronie ojczyzny - mówi Natalia Wasilewska, uczennica i harcerka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama