Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dyskusja z mieszkańcami

W sali Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie w czwartek 13 lutego odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa w powiecie żyrardowskim.

Hasłem przewodnim spotkania z mieszkańcami było: "Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa". W debacie wzięli udział: wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, zastępca mazowieckiego komendanta policji insp. Marek Świszcz, starosta żyrardowski Wojciech Szustakiewicz, zastępca prezydenta Żyrardowa Grzegorz Obłękowski oraz komendant powiatowy policji w Żyrardowie mł. insp. Dariusz Sipak. W debacie uczestniczyli również mieszkańcy powiatu oraz zaproszeni goście - samorządowcy z powiatu żyrardowskiego. Celem spotkania było włączenie obywateli w wypracowanie lokalnych rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa.

Debatę rozpoczął komendant Sipak. Po przywitaniu przybyłych uczestników jego zastępca mł. insp Arkadiusz Zgieb przedstawił prezentację na temat bezpieczeństwa w powiecie żyrardowskim z okresu kilku ostatnich lat. Po zabraniu głosu przez zaproszonych gości rozpoczęła się dyskusja. Przybyli uczestnicy zgłaszali swoje uwagi i propozycje odnośnie poprawy bezpieczeństwa. M.in. poruszono temat łamania przepisów ruchu drogowego oraz zakłócania ładu i porządku przez kierujących na ul. Spokojnej w Żyrardowie. Mieszkańcy Żyrardowa wskazywali także miejsca, gdzie według nich powinny być częściej kierowane patrole policji.

Wczorajsza debata to już kolejne tego typu spotkanie w powiecie żyrardowskim. Jego istotnym elementem było również rozliczenie się policji i władz samorządowych z realizacji wniosków przyjętych na debacie w listopadzie w 2012 roku

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma