GN 3/2021 Archiwum

Kolejny tytuł dla mistrza

Na Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Łowicza Zbigniewowi Bródce nadano tytuł "Honorowego Obywatela Miasta Łowicza".

Wniosek w tej sprawie złożył dwa dni temu na nadzwyczajnym posiedzeniu Sądu Honorowego Krzysztof Jan Kaliński, burmistrz Łowicza. Dziś podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Łowicza radni jednogłośnie poparli wniosek. Uczynili to na stojąco.

Uzasadniając swój wniosek burmistrz Kaliński powiedział, że Zbigniew Bródka stał się wzorem dla wielu Polaków.

- Młodym pokazał determinację i wolę walki, bo przecież pochodzi z miejscowości (Domaniewice przyp. red.), w której nie ma toru łyżwiarskiego. Starszym - imponuje skromnością, miłością do rodziny a także odwagą, która nie opuszcza go także na gruncie zawodowym. Od czterech lat pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu ratując innym życie, zdrowie a także mienie - mówił.

Radni jednogłośnie poparli wniosek burmistrza   Radni jednogłośnie poparli wniosek burmistrza
Marcin Kowalik /GN
Na sesji obecny był Mieczysław Szymajda, pierwszy trener Bródki. - W imieniu Zbyszka chciałem podziękować panu burmistrzowi i radzie miejskiej za ten tytuł. Zbyszek wspiął się na najwyższy szczyt, ale sądzę, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Przed nami jest jeszcze bieg drużynowy, w którym również liczymy na dobry wynik - powiedział Szymajda, który otrzymał podziękowania od władz miasta za wysiłek włożony w wychowanie mistrza olimpijskiego.

Dziękowano również kierownictwu łowickiej straży pożarnej, że Bródka miał tak ułożoną służbę, by mógł łączyć pracę z treningami.

-  Byłem w komisji, która przyjmowała Zbyszka do pracy w 2010 r. Nie ukrywam, że mieliśmy wtedy obawy, jak będzie przebiegała jego kariera. Na szczęście udało się wszystko poukładać z komendantem wojewódzkim i głównym tak, by wszystko zakończyło się sukcesem - mówił mł. bryg. Jan Gładys, zastępca komendanta powiatowego PSP w Łowiczu.

Mieczysław Szymajda i mł. bryg. Jan Gładys   Mieczysław Szymajda i mł. bryg. Jan Gładys
Marcin Kowalik /GN
- Chciałbym podziękować Zbyszkowi za to, że w jego blasku możemy się ogrzać jako strażacy. To jest super człowiek, super sportowiec, którego nie da się nie lubić. Jest bardzo dobrym strażakiem - dodał.

Zbigniew Bródka służy w straży jako ratownik. Komendant główny skierował go na szkolenie dla aspirantów w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Uczestniczy w nim w formie tygodniowych zjazdów. Jak do tej pory, udaje mu się to pogodzić z treningami i startami w zawodach.

Pół godziny przed dzisiejszą sesją na wieży łowickiego Ratusza zawisł transparent z napisem: "Zbigniew Bródka Mistrz Olimpijski Gratulują Mieszkańcy Łowicza i Ziemi Łowickiej".

Widnieją na nim herby Łowicza, powiatu łowickiego i gminy Domaniewice. Za tydzień, w środę 26 lutego w sali barokowej łowickiego muzeum odbędzie się połączona sesja rad tych samorządów, w czasie której uroczyście będzie powitany jedyny mistrz olimpijski Ziemi Łowickiej.

Zbigniew Bródka wraca do Polski w poniedziałek 24 lutego. Na spotkanie z nim na lotnisku Okęcie organizowany jest z Łowicza wyjazd autokarowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama