Nowy numer 25/2018 Archiwum

Powrót absolwentki

Sprawdzania listy obecności też trzeba się nauczyć. Najlepiej - podpatrując doświadczonego nauczyciela.

Aleksandra Pawlina, absolwentka szkoły ponadgimnazjalnej na łowickim Blichu w Łowiczu, wróciła do swojej szkoły, tym razem jednak w zupełnie innej roli. Jako studentka IV roku Uniwersytetu Kardynała Stefan Wyszyńskiego w Warszawie na Wydziale Teologicznym, na kierunku misjologia, odbywała praktykę katechetyczną w ramach kursu katechetyczno-pedagogicznego, który po ukończeniu studiów uprawnia do podjęcia pracy w szkole jako nauczyciel religii.

Aleksandra obserwowała, jak prowadzi lekce jej były katecheta Piotr Sumiński, a później pod jego czujnym okiem sama je prowadziła. Jak sama stwierdziła, ponadtygodniowe praktyki były czasem bardzo owocnym. Blichowska absolwentka zdobyła nowe doświadczenia i poznała specyfikę pracy nauczyciela w szkole ponagimnazjalnej. Warto dodać, że A. Pawlina jest jedną z trojga absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Łowiczu nr 2 w Łowiczu, którzy podjęli studia teologiczne.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma