Nowy numer 24/2018 Archiwum

Przewodnicy nie próżnują

Wczoraj, 21 lutego, obchodzono Międzynarodowy Dzień Przewodnika. Łowiccy przewodnicy PTTK postanowili uczcić ten dzień, organizując spotkania dla dorosłych i młodzieży.

Na spotkaniu w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu - w ramach cyklu "Ludzie z pasją" - z mieszkańcami spotkał się Eligiusz Pietrucha, wieloletni przewodnik PTTK, założyciel Klubu Turystyki Kolarskiej "Szprycha", konferansjer i gawędziarz.  Przybliżył słuchaczom historię powstania turystyki zorganizowanej w Polsce. Podzielił się również anegdotami związanymi ze swoją pracą, w której oprowadzał sławnych ludzi, m.in. Bogusława Wołoszańskiego i Annę Marię Jopek. Zebranym pokazał swoją unikatową kolekcję odznak przewodnickich.

Pozostali członkowie Łowickiego Koła Przewodników im. Anieli Chmielińskiej tego dnia również nie próżnowali. Dorota Wiśniewska poprowadziła szlakiem zabytków łowickich dzieci ze szkoły w Mastkach, Agnieszka Walczak spotkała się z dziećmi szkoły podstawowej w Sobocie, Jagoda Lendzion opowiedziała o pracy przewodnika dzieciom z przedszkola integracyjnego "Pod świerkami" w Łowiczu. Dzień wcześniej Zdzisław Kryściak spotkał się z dziećmi i młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łowiczu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma