Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przewodnicy nie próżnują

Wczoraj, 21 lutego, obchodzono Międzynarodowy Dzień Przewodnika. Łowiccy przewodnicy PTTK postanowili uczcić ten dzień, organizując spotkania dla dorosłych i młodzieży.

Na spotkaniu w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu - w ramach cyklu "Ludzie z pasją" - z mieszkańcami spotkał się Eligiusz Pietrucha, wieloletni przewodnik PTTK, założyciel Klubu Turystyki Kolarskiej "Szprycha", konferansjer i gawędziarz.  Przybliżył słuchaczom historię powstania turystyki zorganizowanej w Polsce. Podzielił się również anegdotami związanymi ze swoją pracą, w której oprowadzał sławnych ludzi, m.in. Bogusława Wołoszańskiego i Annę Marię Jopek. Zebranym pokazał swoją unikatową kolekcję odznak przewodnickich.

Pozostali członkowie Łowickiego Koła Przewodników im. Anieli Chmielińskiej tego dnia również nie próżnowali. Dorota Wiśniewska poprowadziła szlakiem zabytków łowickich dzieci ze szkoły w Mastkach, Agnieszka Walczak spotkała się z dziećmi szkoły podstawowej w Sobocie, Jagoda Lendzion opowiedziała o pracy przewodnika dzieciom z przedszkola integracyjnego "Pod świerkami" w Łowiczu. Dzień wcześniej Zdzisław Kryściak spotkał się z dziećmi i młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łowiczu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama