Nowy numer 25/2018 Archiwum

Czas pielgrzymowania

W Środę Popielcową bp łowicki Andrzej F. Dziuba przewodniczył Mszy św. w bazylice katedralnej w Łowiczu.

- Rozpoczynamy 40-dniowy czas naszego szczególnego pielgrzymowania - mówił w homilii. - Czas nie dany po to, aby koncentrować się tylko na grzechu, pokucie, złu, słabościach ludzkich, ale po to, aby jak najlepiej przygotować się na święta Zmartwychwstania Pańskiego. Aby przez te 40 dni głębiej uświadomić sobie tajemnicę życia. Tajemnicę Jezusa, który w Misterium Paschalnym jeszcze jeden raz pokona śmierć. To jest celem, a wszystko inne to są tylko środki, które mają nam pomóc lepiej rozeznać siebie. Celem jest radosne Alleluja, radość procesji rezurekcyjnej.

Bp Dziuba zwrócił uwagę, że w czas pielgrzymowania wprowadza nas cała liturgia słowa Środy Popielcowej. Już początek pierwszego czytania z Księgi Joela: "Nawróćcie się do mnie całym swym sercem" wskazuje na głębię relacji z Bogiem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma