Nowy numer 38/2018 Archiwum

Dary Ducha z własnej woli

W Zakładzie Karnym w Łowiczu odbyło się bierzmowanie 5 skazanych. Sakramentu udzielił bp Andrzej F. Dziuba.

We Mszy św. wzięło udział kilkudziesięciu osadzonych. Uroczystość przygotował kapelan Zakładu Karnego ks. Bogdan Skóra. W codziennej posłudze duszpasterskiej na terenie więzienia wspiera go grupa Odnowy w Duchu Św. "Kana". Czterech członków tej wspólnoty zapewniło oprawę muzyczną Eucharystii, którą koncelebrował ks. Wiesław Skonieczny, proboszcz parafii katedralnej.

W homilii bp Dziuba podkreślił, że przyjęcie sakramentu bierzmowania wynika z własnej woli człowieka, bez jakiegoś przymusu i nacisku innych osób. Tym samym skazani sami wyrażają pragnienie przyjęcia darów Ducha Świętego.

  W Mszy św. uczestniczyło kilkudziesięciu skazanych
Archiwum ZK w Lowiczu
Obecny na Mszy św. zastępca dyrektora ppłk Sławomir Witkowski dziękował biskupowi za wsparcie zakładu w pracy resocjalizacyjnej, której jednym z elementów jest posługa duszpasterska.

Jeden z osadzonych - w imieniu skazanych ZK w Łowiczu - wręczył biskupowi portret bł. Jana Pawła II. Po Mszy św., sprawowanej w sali konferencyjnej, biskup wizytował kaplicę więzienną. Na jej ścianach zawieszone są własnoręcznie wykonane przez skazanych stacje Drogi Krzyżowej, każda z jednego kawałka drewna.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma