Nowy numer 25/2018 Archiwum

Podwójne dziękczynienie

Diecezja łowicka ma już 22 lata. Na uroczystej Mszy św. dziękowano za jej powstanie.

25 marca 1992 roku, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Jan Paweł II bullą "Totus Tuus Poloniae populus" erygował diecezję łowicką. W 22. rocznicę tego wydarzenia na wieczornej uroczystej Eucharystii w bazylice katedralnej w Łowiczu zgromadzili się księża, siostry zakonne i wierni, żeby dziękować za dar jej powstania. Mszy przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba, a koncelebrowali ją łowiccy biskupi seniorzy Alojzy Orszulik i Józef Zawitkowski. Pojawili się również przedstawiciele władz miasta i powiatu łowickiego - burmistrz Krzysztof J. Kaliński, starosta Krzysztof Figat oraz przewodniczący rad obu samorządów Henryk Zasępa i Janusz Michalak.

W homilii bp Dziuba nawiązał do rocznicy powstania diecezji. Zachęcał do dziękczynienia za dar, jakim było jej erygowanie. Nawiązał też do przypadającego 25 marca Dnia Świętości Życia. - Dziękujmy za możliwość obdarowywania każdego z nas dobrem. A w tych dniach szczególnie za dobro, jakim jest zatroskanie o los najbliższych, a także o godność każdego ludzkiego życia - mówił biskup.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma