Nowy numer 25/2018 Archiwum

Uczta dla sołtysów

We czwartek 27 marca do siedziby Starostwa Powiatowego w Skierniewicach zjechało się ponad 100 sołtysów.

W ten sposób uczczono Dzień Sołtysa. Przypada on 11 marca, ale dopiero teraz była okazja, żeby spotkać się razem. Na zebranie, na którym prezentowane były historia powiatu, bieżące finanse, bezpieczeństwo publiczne i opieka społeczna, przybyło ponad 100 sołtysów ze wszystkich gmin powiatu. Wiele rozmów dotyczących ważnych dla środowiska wiejskiego spraw odbyło się przy poczęstunku przygotowanym przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie, gdzie kształceni są zawodowi kucharze i kelnerki.

Największym zainteresowaniem wśród smakołyków cieszyły się żurek, kapusta z grochem i tradycyjne wiejskie wędliny. Podczas spotkania przewidziano także część artystyczną, na której zebrani wysłuchali utworów Stanisława Klejnasa, zmarłego ludowego skrzypka z Raducza, w wykonaniu łódzkiego zespołu "Gęsty kożuch kurzu". Spotkaniu towarzyszył także kiermasz sztuki ludowej, zorganizowany przez twórców ludowych z powiatu skierniewickiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma