Nowy numer 28/2018 Archiwum

Od dawna święty!

Uczestnicy IX Sympozjum Dar Życia wysłuchali wykładów o wszystkich odcieniach życia.

A to dlatego, że prelekcje dotyczyły nie tylko dbałości o życie prenatalne, walki o zakazanie aborcji, ale pojawił się też temat życia naznaczonego cierpieniem, a w końcu umieraniem. O hospicjach dziecięcych, które pomagają godnie doczekać spotkania z Panem, w swoim wykładzie „Samotność nie jest dla dzieci” opowiadała Blanka Rogowska z Fundacji "Gajusz".

Na zakończenie słuchacze zaproszeni zostali do wysłuchania wykładu „Jan Paweł II – dlaczego święty?”, wygłoszonego przez Pawła Zuchniewicza, pisarza i dziennikarza. Opowiadając o procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym papieża Polaka, prelegent mówił o fenomenie ojca świętego, a także o własnym doświadczeniu jego świętości. – Jan Paweł II był świadkiem niesamowicie wiernej miłości, a dziś właśnie takich świadków nam potrzeba. To święty, który tak się zakochał w Bogu, że chciał stać się taki, jak On – mówił pan Paweł.

Wspomnienia o błogosławionym zostały wzbogacone programem artystycznym, podczas którego uczniowie z Gimnazjum nr 3 wystawili scenkę pt. „Rodzina w oczach młodzieży”, a młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II zaśpiewała piosenki „Santo” i „Nie bój się mówić kocham” Piotra Rubika. Podczas sympozjum można było porozmawiać przy stoiskach tematycznych takich, jak: Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, Różaniec Rodziców, Kręgi Domowego Kościoła, Fundacja PRO – Prawo do Życia, Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar”. Dziękując organizatorom i przybyłym za współudział w IX Sympozjum Dar Życia, ks. Grzegorz Gołąb, główny organizator, zaprosił chętnych na jubileuszowe sympozjum, które odbędzie się 11 kwietnia 2015 r.

  Paweł Zuchniewicz, pisarz i dziennikarz, opowiadał o świętości Jana Pawła II
Monika Augustyniak /GN
  Uczniowie Gimnazjum nr 3 uświetnili uroczystość swoim programem artystycznym
Monika Augustyniak /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma