W sobotę 29 marca w dwóch łowickich halach rywalizowano o Puchar Biskupa Łowickiego. Finał rozgrywek diecezjalnych odbył się w trzech kategoriach: podstawówka, gimnazjum i open. Mało brakowało, a pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach zajęliby zawodnicy z parafii pw. św. Macieja Apostoła w Bełchowie.
W finale kategorii podstawówka wygrali 3:0 z ministrantami z parafii pw. św. Katarzyny w Witoni. W meczu decydującym o zwycięstwie w kategorii gimnazjum stoczyli bardzo zacięty pojedynek z ministrantami z parafii pw. św. Karola Boromeusza z Żyrardowa. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Lepsi w rzutach karnych okazali się podopieczni ks. Piotra Staniszewskiego, wikariusza z Bełchowa. I to oni odtańczyli taniec radości.
Wcześniej pokaz tańca dały dziewczęta z zespołu Małe Aniołki z parafii w Czerniewicach. Za swój występ zebrały gromkie oklaski. W czasie meczów głośnym dopingiem wspierały swoich kolegów rywalizujących w kategorii gimnazjum.
W ścisłym finale kategorii open kolejny raz grali ze sobą zawodnicy parafii pw. Świętego Ducha w Łowiczu i pw. św. Macieja Apostoła w Bełchowie. Rok i dwa lata temu o zwycięstwie w meczach między tymi drużynami decydowały lepiej wykonywane rzuty karne. Tradycja została podtrzymana. Po końcowym gwizdku sędziego na tablicy wyników widniał wynik 2:2. Sędzia zarządził rzuty karne. Tym razem lepsi okazali się łowiczanie, do czego przyczynił się grający w tej drużynie na bramce ks. Łukasz Antczak, diecezjalny duszpasterz sportowców.
Puchary i nagrody zawodnikom wręczali: bp Andrzej F. Dziuba, wicewojewoda łódzki Paweł Bejda, krajowy duszpasterz sportowców ks. Edward Pleń SDB, burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński oraz prezes OZPN w Skierniewicach Jan Grzelka. Gratulacje ministrantom i lektorom złożył również Krzysztof Miklas, dziennikarz i komentator sportowy.
Odbył się również pokazowy mecz Księża - Reprezentacja Liturgicznej Służby Ołtarza. Lepsi okazali się ministranci i lektorzy wygrywając 4:1.
Końcowa klasyfikacja:
Kategoria podstawówka
- Parafia pw. św. Macieja Ap. w Bełchowie
- Parafia pw. św. Katarzyny w Witoni
- Parafia pw. św. Karola Boromeusza w Żyrardowie
- Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Regnowie
- Parafia pw. św. Wawrzyńca w Kutnie
- Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Lubani
- Parafia pw. św. Rocha w Boczkach
- Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie
Kategoria gimnazjum
- Parafia pw. św. Macieja Ap. w Bełchowie
- Parafia pw. św. Karola Boromeusza w Żyrardowie
- Parafia pw. św. Mikołaja w Bąkowie
- Parafia pw. św. Katarzyny w Witoni
- Parafia pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie
- Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Regnowie
- Parafia pw. św. Małgorzaty w Czerniewicach
- Parafia pw. Świętej Trójcy w Piątku
Kategoria open
- Parafia pw. Ducha Świętego w Łowiczu
- Parafia pw. św. Macieja Ap. w Bełchowie
- Parafia pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie
- Parafia pw. Świętej Trójcy w Piątku
- Parafia pw. św. Karola Boromeusza w Żyrardowie
- Parafia pw. św. Małgorzaty w Janisławicach
- Parafia pw. Wszystkich Świętych w Żelaznej
Zawodnicy z parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kutnie-Dybowie nie dojechali na turniej.
X Grand Prix Diecezji Łowickiej









