Nowy numer 04/2020 Archiwum

Rozwiane wątpliwości

- Genderyzm ma te same źródła, co faszyzm i komunizm - uważa prof. Mira Modelska-Creech, wykładowca Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie.

W minioną niedzielę parafia św.św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie gościła prof. Mirę Modelską-Creech, historyka, wykładowcę Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie, wieloletnią tłumaczkę Białego Domu, Pentagonu i Banku Światowego.

Prof. Modelska-Creech wystąpiła w kościele z prelekcją "Destruktywne ideologie XXI wieku, mające na celu przejęcie dziedzictwa duchowego i materialnego narodów." Organizatorami spotkania byli proboszcz ks. Marek Wyszomierski, Krzysztof Dziwisz, radny Żyrardowa, oraz Tadeusz Milewski.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, a wśród zgromadzonych pojawili się także przedstawiciele władz, m.in. wicestarosta żyrardowski Krzysztof Ciołkiewicz, członek Zarządu Powiatu Mieczysław Gabrylewicz i Bogdan Zieliński, przewodniczący Rady Miasta Żyrardowa.

W trakcie wystąpienia prelegentka nie tylko przedstawiła aktualne zagrożenia wynikające z niektórych ideologii, jak np. ideologia gender, ale także ukazała genezę ich powstania. Zdaniem prelegentki, genderyzm ma te same źródła, co narodowy socjalizm i socjalizm międzynarodowy. Wspólnych źródeł tych trzech ideologii należy szukać w marksizmie.

Prof. Modelska-Creech stwierdziła, że narodowy socjalizm, tzn. faszyzm, charakteryzował się walką ras. Socjalizm międzynarodowy, czyli komunizm, był walką klas społecznych. Natomiast genderyzm to nic innego, jak walka płci.

Zdaniem pani profesor, wszystkie te ideologie opierają się na negowaniu tradycyjnych wartości, tj. rodziny czy małżeństwa, a kluczowy dla nich jest ateizm.

Ideologia gender nie ma ani podłoża naukowego, związanego z logiką i prawami biologii, ani duchowego, związanego z prawem objawionym jakiejkolwiek religii.

Tłumaczyła, że takie ideologie są wymyślane, by wprowadzić chaos w społeczeństwie, który doprowadzi do podziału i zniszczenia rodziny, podstawowej struktury zapewniającej człowiekowi bezpieczeństwo. Dąży się w ten sposób do zatracenia jakiejkolwiek tożsamości człowieka oraz do stworzenia konfliktów w społeczeństwie, które w dalszej kolejności ułatwią kontrolowanie człowieka i manipulowanie nim.

Spotkanie trwało ok. 1,5 godz. Niestety, nie dało zgromadzonym odpowiedzi na wszystkie pytania, jednakże zainteresowani mogli po półgodzinnej przerwie spotkać się z prof. Modelską-Creech w sali multimedialnej parafii. Tam już był czas na bardziej szczegółowe pytania i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości, a rozmowy trwały do późnego wieczora.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Kopyrda
  02.04.2014 01:40
  Rozpaczliwe, zalosne bzdury.
 • AQQ
  02.04.2014 10:57
  Jak wy (GN) możecie w ogóle drukować takie bzdury? Wy naprawdę macie swoich czytelników za idiotów.
  doceń 0
 • ;-)
  02.04.2014 12:15
  Wszelkie wątpliwości mam rozwiane.
  doceń 0
 • bart
  03.04.2014 01:05
  Jakie to smutne że największy katolicki tygodnik w jednym z większych katolickich krajów upada tak nisko. Kobiecina wygaduje takie brednie że poważnie zastanawiam się nad jej zdrowiem psychicznym. Jeśli musicie się odwoływać do tego kalibru autorytetów to naprawdę wasze dni są policzone. (Mówię nie tyle o tygodniku co ideologii). Szczerze współczuję.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama