Nowy numer 08/2024 Archiwum

Rozwiane wątpliwości

- Genderyzm ma te same źródła, co faszyzm i komunizm - uważa prof. Mira Modelska-Creech, wykładowca Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie.

W minioną niedzielę parafia św.św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie gościła prof. Mirę Modelską-Creech, historyka, wykładowcę Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie, wieloletnią tłumaczkę Białego Domu, Pentagonu i Banku Światowego.

Prof. Modelska-Creech wystąpiła w kościele z prelekcją "Destruktywne ideologie XXI wieku, mające na celu przejęcie dziedzictwa duchowego i materialnego narodów." Organizatorami spotkania byli proboszcz ks. Marek Wyszomierski, Krzysztof Dziwisz, radny Żyrardowa, oraz Tadeusz Milewski.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, a wśród zgromadzonych pojawili się także przedstawiciele władz, m.in. wicestarosta żyrardowski Krzysztof Ciołkiewicz, członek Zarządu Powiatu Mieczysław Gabrylewicz i Bogdan Zieliński, przewodniczący Rady Miasta Żyrardowa.

W trakcie wystąpienia prelegentka nie tylko przedstawiła aktualne zagrożenia wynikające z niektórych ideologii, jak np. ideologia gender, ale także ukazała genezę ich powstania. Zdaniem prelegentki, genderyzm ma te same źródła, co narodowy socjalizm i socjalizm międzynarodowy. Wspólnych źródeł tych trzech ideologii należy szukać w marksizmie.

Prof. Modelska-Creech stwierdziła, że narodowy socjalizm, tzn. faszyzm, charakteryzował się walką ras. Socjalizm międzynarodowy, czyli komunizm, był walką klas społecznych. Natomiast genderyzm to nic innego, jak walka płci.

Zdaniem pani profesor, wszystkie te ideologie opierają się na negowaniu tradycyjnych wartości, tj. rodziny czy małżeństwa, a kluczowy dla nich jest ateizm.

Ideologia gender nie ma ani podłoża naukowego, związanego z logiką i prawami biologii, ani duchowego, związanego z prawem objawionym jakiejkolwiek religii.

Tłumaczyła, że takie ideologie są wymyślane, by wprowadzić chaos w społeczeństwie, który doprowadzi do podziału i zniszczenia rodziny, podstawowej struktury zapewniającej człowiekowi bezpieczeństwo. Dąży się w ten sposób do zatracenia jakiejkolwiek tożsamości człowieka oraz do stworzenia konfliktów w społeczeństwie, które w dalszej kolejności ułatwią kontrolowanie człowieka i manipulowanie nim.

Spotkanie trwało ok. 1,5 godz. Niestety, nie dało zgromadzonym odpowiedzi na wszystkie pytania, jednakże zainteresowani mogli po półgodzinnej przerwie spotkać się z prof. Modelską-Creech w sali multimedialnej parafii. Tam już był czas na bardziej szczegółowe pytania i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości, a rozmowy trwały do późnego wieczora.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy