Nowy numer 44/2020 Archiwum

Gorliwy Szaweł w kościele

Młodzież z koła teatralnego "Carpe Diem" w Nowym Mieście nad Pilicą wystawiła w kościele parafialnym sztukę o św. Pawle.

Młodzi aktorzy z Niepublicznego Technikum Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą zostali zaproszeni do zagrania przedstawienia przez ks. proboszcza Jana Widerę. To już kolejna sztuka w ich wykonaniu, gdzie sceną jest parafialna świątynia. Tym razem bohaterem spektaklu był św. Paweł. Sam tytuł "Największa jest miłość - czyli jak z prześladowcy stałem się apostołem" sugerował, że widzowie będą świadkami duchowej przemiany Szawła z Tarsu.

Aktorzy pokazali gorliwego Szawła, broniącego Starego Przymierza, i jego drogę do świętości, jako wyznawcy Chrystusa. Wzruszający dla widzów był wątek kamienowania św. Szczepana.

Młodzi pokazali, że warto iść przez życie, czyniąc dobro i kierując się w nim miłością. Parafianie z wielkim zaangażowaniem i napięciem przyglądali się kolejnym scenom. Nastrojowa muzyka z elementami muzyki wschodniej była wspaniałym dopełnieniem gry aktorskiej. Scenariusz i dekoracje zostały przygotowane przez młodzież pod kierunkiem Moniki Kutery, Joanny Czyżyckiej i  Agaty Rylskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama