Nowy numer 33/2018 Archiwum

Gorliwy Szaweł w kościele

Młodzież z koła teatralnego "Carpe Diem" w Nowym Mieście nad Pilicą wystawiła w kościele parafialnym sztukę o św. Pawle.

Młodzi aktorzy z Niepublicznego Technikum Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą zostali zaproszeni do zagrania przedstawienia przez ks. proboszcza Jana Widerę. To już kolejna sztuka w ich wykonaniu, gdzie sceną jest parafialna świątynia. Tym razem bohaterem spektaklu był św. Paweł. Sam tytuł "Największa jest miłość - czyli jak z prześladowcy stałem się apostołem" sugerował, że widzowie będą świadkami duchowej przemiany Szawła z Tarsu.

Aktorzy pokazali gorliwego Szawła, broniącego Starego Przymierza, i jego drogę do świętości, jako wyznawcy Chrystusa. Wzruszający dla widzów był wątek kamienowania św. Szczepana.

Młodzi pokazali, że warto iść przez życie, czyniąc dobro i kierując się w nim miłością. Parafianie z wielkim zaangażowaniem i napięciem przyglądali się kolejnym scenom. Nastrojowa muzyka z elementami muzyki wschodniej była wspaniałym dopełnieniem gry aktorskiej. Scenariusz i dekoracje zostały przygotowane przez młodzież pod kierunkiem Moniki Kutery, Joanny Czyżyckiej i  Agaty Rylskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma