Nowy numer 43/2020 Archiwum

Biblijna dogrywka

Odbył się diecezjalny finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Najlepsza okazała się Paulina Piwowar ze Skierniewic.

Po raz pierwszy w 18-letniej historii konkursu, którego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, diecezjalny finał odbył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Korzystając z uprzejmości rektora ks. dr. Sławomira Wasilewskiego, 46 uczniów, którzy przebrnęli kwalifikacje szkolne, przystąpiło do testu sprawdzającego ich wiedzę. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych musiała wcześniej poznać dokładnie treść 1 i 2 Księgi Królewskiej oraz Ewangelii według św. Marka wraz ze wstępami, przypisami i komentarzami oraz słowniczkiem, opierając się na najnowszym przekładzie Edycji Świętego Pawła z 2009 r.

Siedmioro uczniów, którzy uzyskali najlepszy wynik, przystąpiło do etapu ustnego. Odpowiadali na pytania komisji konkursowej. O ostatecznym rozstrzygnięciu decydowała dogrywka. Wygrała Paulina Piwowar z LO im. B. Prusa w Skierniewicach, II miejsce zajęła Marta Wróbel z ZSP im. K.K. Baczyńskiego w Białej Rawskiej, a III miejsce - Grzegorz Czajka z Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu. Ta trójka będzie reprezentować diecezję w finale ogólnopolskim 2 i 3 czerwca w Niepokalanowie.

Grono laureatów uzupełnili: Justyna Jabłońska z Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu, Olga Piątkowska z ZS nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie, Izabela Lipska z LO im. B. Prusa w Skierniewicach i Aneta Porczyk z ZSP im. W. Reymonta w Rawie Mazowieckiej.

Finał rozpoczął się w kaplicy seminaryjnej, gdzie uczniowie wraz ze swoim opiekunami - katechetami i nauczycielami - uczestniczyli w nabożeństwie słowa Bożego. Przewodniczył mu bp Andrzej F. Dziuba, który dla trójki najlepszych ufundował nagrody książkowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama