GN 24/2018 Archiwum

W drodze z papieżem

W piątek 11 kwietnia mieszkańcy Łowicza uczestniczyli w Drodze Krzyżowej ulicami miasta.

Tradycyjnie w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową łowiczanie wraz z bp. Andrzejem F. Dziubą przeszli ulicami miasta, rozważając Mękę Pańską. Od 19.30 podążali za kilkumetrowym krzyżem, który w tym roku niesiony był od kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza pod pomnik papieża Jana Pawła II przy bazylice katedralnej.

Krzyż na zmianę nieśli przedstawiciele różnych stanów i zawodów. Rozważania przygotował ks. Tomasz Wodnicki. Z męką, jaką przeżywał Jezus w drodze na Golgotę, powiązał fakty z życia papieża Polaka. Na koniec drogi błogosławieństwa udzielił wiernym bp. Dziuba, którzy przed rozejściem się do domów zaśpiewali jeszcze "Barkę".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma