Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wielkanocny stół

W 10. edycji konkursu "Tradycje Stołu Wielkanocnego" w Marcinowicach koło Świdnicy uczestniczyli uczniowie z łowickiego Blichu.

Marta Dymek i Dariusz Znajdek z II klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przy ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu pojechali na konkurs ze swoimi opiekunami Anną Kosmowską i Urszulą Surmą. Towarzyszył im starosta łowicki Krzysztof Figat, gdyż wyjazd zorganizowany był w ramach współpracy partnerskiej powiatów.

Uczniowie przygotowali stół z potrawami łowickimi wraz z charakterystycznymi dla regionu ozdobami. Natomiast Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy” wraz z kierownikiem muzycznym Janem Dudkiewiczem zapewnili oprawę muzyczną Mszy św. Niedzieli Palmowej w Mysłakowie i konkursu „Tradycje Stołu Wielkanocnego” w Marcinowicach. Szkoła, za uczestnictwo w tym przedsięwzięciu, oprócz słów uznania otrzymała dyplom i kosze słodyczy. Była to również okazja do poszerzenia swoich wiadomości o tradycjach wielkanocnych.

  Wielkanocny stół łowickiej szkoły
Archiwum ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu
  Łowickie pisanki
Archiwum ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu
  "Blichowiacy" na scenie
Archiwum ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma