Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Gimnazjaliści o Jezusie

Uczniowie ze skierniewickiego Gimnazjum nr 3 wystawili ostatnie sceny z życia Jezusa.

Spektakl oparty był na wybranych fragmentach Pisma Świętego, dzięki czemu widzowie - rówieśnicy aktorów - mieli szansę w Wielkim Tygodniu przypomnieć sobie Mękę Pańską. Ostatnia Wieczerza, Ogrójec, scena pojmania Jezusa i symboliczne zmartwychwstanie przeplatane piosenkami wyśpiewanymi przez uczennice gimnazjum to przedstawienie, w którego realizację zaangażowało się kilkunastu uczniów i nauczycielki.

Za scenariusz, reżyserię i własnoręcznie uszyte stroje odpowiadała katechetka Jolanta Świderek, doradcą w sprawie autentyczności rekwizytów była historyczka Bożena Szafrańska-Janik. W realizację włączyła się także polonistka Marzena Kaczor. - Zależało mi na tym, by przybliżyć uczniom te ważne momenty historii zbawienia. Jestem pewna, że aktorzy znają już je doskonale - mówi pani Jola, pomysłodawczyni. Na zakończenie nie zabrakło wielkanocnych życzeń.

  Modlitwa w Ogrójcu zbudowana została na zasadzie teatru cieni
Monika Augustyniak /GN
  Na finał oczom widzów ukazał się zmartwychwstały Jezus
Monika Augustyniak /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma