Nowy numer 25/2018 Archiwum

Prośba ordynariusza

W bazylice katedralnej w Łowiczu bp Andrzej F. Dziuba przewodniczył Mszy św. Krzyżma.

W czasie Eucharystii bp Dziuba pobłogosławił olej chorych oraz konsekrował krzyżmo, które przez cały rok służyć będzie przy udzielaniu sakramentów chrztu, bierzmowania i święceń kapłańskich oraz do namaszczania ołtarza i ścian kościoła.

Zebrani w katedrze księża z całej diecezji wraz z biskupami łowickimi odnowili przyrzeczenia kapłańskie. Bp Dziuba w homilii zwrócił się do księży, żeby pamiętali, że ważnym znakiem posługi kapłańskiej jest ubóstwo. - Obejmuje ono umiejętność korzystania z posiadania dóbr, która pozwala godnie żyć, ale także hojnie obdarowywać potrzebujących. Zarówno Jan Paweł II, jak i papież Benedykt oraz ostatnio papież Franciszek - podczas wizyty ad limina - zwracali uwagę, żeby nasze życie było współczesnym znakiem ewangelicznego ubóstwa - mówił ordynariusz łowicki, który prosił wiernych o modlitwę za wszystkich księży w diecezji.

W Mszy św. Krzyżma wzięli udział również ministranci, lektorzy oraz nadzwyczajni szafarze Komunii św., którzy przyjechali do Łowicza wraz ze swoimi proboszczami.

W Wielki Czwartek bp Dziuba przewodniczyć będzie również Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w łowickiej katedrze. Eucharystia z obrzędem umycia nóg rozpocznie się o 18.00. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma