Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dzielmy się radością

Biskup ordynariusz na święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Pasterz diecezji łowickiej bp Andrzej F. Dziuba skierował swoje życzenia Wielkanocne do Czytelników „Gościa Łowickiego”:

Paschalne misterium Jezusa Chrystusa jest najdoskonalszym wypełnieniem miłości Boga do człowieka. Jest zaofiarowaniem daru miłosierdzia i nadziei zbawczej. To Święte Triduum dało nam Wigilię Paschalną i radość poranka Zmartwychwstałego Pana, często w znaku procesji rezurekcyjnej i śniadania wielkanocnego.

Warto jednak się pytać, czy czas Wielkiego Postu doprowadził nas do tych dni tak, abyśmy je przeżywali z odnowioną wiarą i miłością? Jak przeżyłem rekolekcje wielkopostne, ile razy byłem na Drodze Krzyżowej czy Gorzkich Żalach, a co ze spowiedzią wielkanocną? To są pytania, a odpowiedź na nie uświadomi nam, tobie i mnie, czy jesteśmy zdolni sercem do przyjęcia pełni radosnego Alleluja.

Dzielmy się radością Pana Jezusa, zwycięzcy grzechu i śmierci; „Pan rzeczywiście zmartwychwstał” (Łk 24, 34). On pokazuje nam szczególnie mocno, iż nie można człowieka zamknąć tylko w doczesności. My bowiem jesteśmy godni udziału w zwycięstwie Jezusa i Jego nadziei życia, które zmienia się, ale się nie kończy: „Panie, (…) Ty masz słowa życia wiecznego” (J 6,68).

Niech te dni wielkanocne staną się dla wszystkich, dla każdego z nas dniami pokoju i radości oraz umocnieniem wiary. Pragniemy być ludźmi paschalnymi. To my przecież jesteśmy błogosławionymi, którzy nie widzieli, a uwierzyli (por. J 20, 29), że miłość Chrystusa jest największa.

Życzę rodzinom, wspólnotom, całej naszej diecezji oraz wszystkim czytelnikom „Gościa Łowickiego” doświadczenia daru paschalnych radości. Moje błogosławieństwo w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego niech stanie się zadatkiem mocy Pana, który mówi „Pokój wam” (J 20, 19). On pragnie, abyśmy wszędzie byli zwiastunami pokoju paschalnego, którego tak bardzo potrzebuje współcześnie zwaśniony świat.

Andrzej F. Dziuba, biskup łowicki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama