Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tron dla świętych

Niezwykłą dekorację z okazji kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II przygotowano w parafii św. Małgorzaty, dziewicy i męczennicy w Czerniewicach.

Tron z obrazami dwóch świętych papieży i biało-żółte kwiaty 27 kwietnia przykuwały wzrok wszystkich wiernych. Dziękując Bogu za życie papieży, zebrani na Eucharystii swój wzrok kierowali na Jezusa Miłosiernego, którego obraz tego dnia został poświęcony i umieszczony w bocznym ołtarzu. Obraz został ufundowany przez 17 Kół Żywego Różańca.

Akcentem związanym z kanonizacją była także wystawa portretów papieskich wykonanych przez dzieci. Po każdej Mszy św. wiele osób wychodząc z kościoła zatrzymywało się na chwilę modlitwy pod pomnikiem świętego Jana Pawła II, zerkając na dąb, który w dniu beatyfikacji posadzono przed kościołem. – Kanonizacja naszego papieża, to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie ostatnich czasów – mówi Piotr Włodarczyk. – Patrząc na ojca świętego, z którego jesteśmy tak bardzo dumni nie możemy zapominać o źródle tej świętości. Papież został świętym, bo przez całe życie trwał w łączności z Miłosiernym Jezusem. Instalacja nowego obrazu ma nam o  tym przypominać - dodaje P. Włodarczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama