Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Doktor zagra poloneza

W najbliższą niedzielę w sannickim pałacu odbędzie się kolejny koncert chopinowski. W sali koncertowej wystąpią Justyna Sieńczyłło i Konrad Skolarski.

Urodzony w 1980 r. Konrad Skolarski w wieku 13 lat został lau­re­atem Konkursu Młodych Pianistów im. Prof. Ludwika Stefańskiego. Został wów­czas dostrze­żony przez prof. Halinę Czerny-Stefańską, która przy­znała mu drugą nagrodę. W latach 1995-1998 uczył się pod kie­run­kiem Janusza Olejniczaka. W 1997 r. brał udział w Międzynarodowym Kursie Mistrzowskim pod hasłem „Pianiści jutra” w Hamamatsu (Japonia), orga­ni­zo­wa­nym przez Japan Music Foundation i Hiroko Nakamurę. Został zapro­szony na ten kurs jako jedyny pia­ni­sta z Europy. Był jed­no­cze­śnie jego naj­młod­szym uczest­ni­kiem spo­śród 25 pia­ni­stów zapro­szo­nych z całego świata. Artysta kon­cer­to­wał w Niemczech, Czechach, Hiszpanii, Serbii, Belgii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Cztery lata temu uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej.

Jego interpretacje utworów Chopina będzie można wysłuchać w najbliższą niedzielę w sali koncertowej pałacu w Sannikach. Przeplatane będą recytacją wierszy i czytaniem fragmentów prozy przez aktorkę Justynę Sieńczyłło, która na stałe współpracujące z Teatrem Powszechnym w Warszawie.

Organizatorem koncertu jest mieszczące się w pałacu Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, a współorganizatorami: Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, sannickie Koło TiFC, Gminny Ośrodek Kultury w Sannikach. Ze względu na ograniczona liczbę miejsc w sali koncertowej zainteresowani proszeni są o wcześniejszą rezerwację do godz. 15 w piątek 9 maja. Można to uczynić pod numerem telefonu 24 268 11 08 lub pod adresem mailowym: sekretariat@ecasanniki.pl.

Po zakończeniu koncertu odbędzie się wernisaż wystawy malarskiej „Pejzaż argentyński”, na której swoje prace zaprezentują Aneta Jaźwińska i Grzegorz Kalinowski.

W sannickim pałacu w 1828 r. przebywał młody Fryderyk Chopin. Przyszły kompozytor spędził tu wakacje u rodziny swojego szkolnego kolegi Konstantego Pruszaka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy