Nowy numer 33/2018 Archiwum

O rodzinie i talentach

W Skierniewicach obchodzono Międzynarodowy Dzień Rodzin.

Z okazji święta, które przypada 15 maja, starosta skierniewicki i Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zorganizowali seminarium „Porozmawiajmy o rodzinie i talentach”. W spotkaniu wzięli udział zarówno rodzice, jak i ich dzieci.

Podczas, gdy ci pierwsi słuchali wykładów dotyczących działania instytucji powiatowych zaangażowanych w pomoc rodzinom, a także prelekcji nt. roli rodziny w kształtowaniu postaw twórczych u dzieci wygłoszonej przez dr. Andrzeja Zbonikowskiego, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum zaproszeni zostali do zwiedzenia siedziby Starostwa Powiatowego, a także na słodki poczęstunek.

  Podczas spotkania rodzice wysłuchali wykładu dr. Zbonikowskiego na temat roli rodziny w kształtowaniu postaw twórczych u dzieci
Monika Augustyniak /GN
Aby zobrazować wyłożoną podczas wykładów wiedzę teoretyczną, organizatorzy zaprosili 4 osoby z powiatu skierniewickiego. Opowiedziana przez nich historia jednoznacznie wskazywała na rodzinę, która odegrała pierwszoplanową rolę w życiu zaproszonych.

-  Nie napisałbym moich książek bez pomocy żony, która nocami nanosiła poprawki. A kiedy ukończyłem już pisanie i szukałem sponsora, który zdecyduje się ją wydać, mama zapewniła mnie, że nawet jeśli nie znajdę wystarczającej sumy pieniędzy, ona bierze na siebie wszystkie koszty. Postawa rodziny dodała mi skrzydeł - mówił Mirosław Klemba, autor dwóch książek historycznych.

Podobnymi doświadczeniami dzielili się Katarzyna Białkowska, mistrzyni Polski w judo, Agnieszka Głuszek-Nowicka, rzeźbiarka ludowa, a także Krzysztof Supera, strażak i wielokrotny zwycięzca teleturnieju „Jaka to melodia”. Na zakończenie spotkania mali uczestnicy wystąpili przed rodzicami i wykładowcami, prezentując swoje zdolności. Zarówno teoria, jak i konkretne przykłady skłoniły rodziców do refleksji. - Teraz już wiem, że muszę zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby wesprzeć rozwój talentów mojej małej artystki - podsumowuje mama Kasi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma