GN 32/2018 Archiwum

Gimnazjaliści deklamowali papieża

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rawie Mazowieckiej odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski Twórczości Karola Wojtyły.

Przeznaczony był dla uczniów gimnazjum. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu była s. Wiesława Hyzińska, katechetka z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, na terenie parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz. Konkurs miał być wyrazem wdzięczności Bogu za dar kanonizacji papieża Jana Pawła II. Motto stanowiły jego słowa: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Do konkursu zgłosiło się 23 uczniów z 12 gimnazjów. Zaprezentowali dwa utwory literackie Karola Wojtyły - jeden wiersz oraz fragment prozy bądź dramatu. Uczniów oceniało jury w składzie: przewodnicząca, metodyk ds. religii Agnieszka Szymańska, dziekan rawski ks. Bogumił Karp oraz polonista Wiesław Sroga.

I miejsce zajęła Angelika Pająk z Publicznego Gimnazjum w Cielądzu, II - Martyna Dudek z Publicznego Gimnazjum w Głuchowie, a III - Klaudia Kuraś z Publicznego Gimnazjum w Cielądzu. Jury przyznało wyróżnienia. Otrzymali je: Adam Antkowiak z Gimnazjum nr 2 im. Haliny Konopackiej w Rawie Mazowieckiej, Zuzanna Nogańska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sadkowicach, Karol Sosiński z ZSO w Kurzeszynie oraz Hubert Przyłuski z ZPS w Rawie Mazowieckiej.

  Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami i członkami jury
Archiwum parafii Niepokalnego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma