Nowy numer 44/2020 Archiwum

Puchary dla "Klasyka"

Do pisania testu podczas finału Olimpiady Wiedzy Religijnej w środę 4 czerwca przystąpiło 61 uczniów gimnazjów z diecezji łowickiej.

Finał, jak co roku, odbył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Zakwalifikowali się do niego ci uczniowie, którzy pomyślnie przeszli etap dekanalny, a wcześniej wzięli udział w eliminacjach szkolnych. Przygotowywali się na podstawie konkretnej literatury, która dotyczyła tematu: „Jan XXIII i Jan Paweł II - święci papieże”. Gimnazjaliści musieli wykazać się również znajomością Ewangelii według św. Mateusza i wybranych fragmentów Katechizmu Kościoła Katolickiego.

Najlepsi okazali się uczniowie Gimnazjum im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca. Najwięcej punktów - 74 na 77 możliwych - uzyskał Kacper Słodki. Rok temu także zajął I miejsce. Drugi wynik uzyskała Adrianna Kozińska, a trzeci - Anna Pawlak. Wszyscy otrzymali puchary oraz albumy. Gimnazjalistów popularnego "Klasyka" do olimpiady przygotowała katechetka Małgorzata Kozłowska. Na finał do Łowicza przyjechała jeszcze jedna jej podopieczna. Barbara Błaszczak znalazła się w gronie 10 laureatów, zajmując VI miejsce (rok temu była druga).

Nagrody laureatom wręczał bp Andrzej F. Dziuba. Organizator olimpiady - Wydział Nauki Katechetycznej kurii łowickiej - dla trójki najlepszych gimnazjalistów ufundował pielgrzymko-wycieczkę po Pojezierzu Mazurskim.

Małgorzata Kozłowska (w środku) ze swoimi podopiecznymi   Małgorzata Kozłowska (w środku) ze swoimi podopiecznymi
Marcin Kowalik /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama