Nowy numer 28/2018 Archiwum

Prymasowskie wizyty w diecezji łowickiej

Nowy prymas Polski abp Wojciech Polak kilkakrotnie gościł w Łowiczu oraz... w Cielądzu.

Wczoraj odbył się ingres abp. Polaka do katedry gnieźnieńskiej. Nowy prymas Polski dał się już wcześniej poznać mieszkańcom Łowicza, m.in. gdy brał udział w procesjach ulicami miasta z relikwiami św. Wojciecha i św. Wiktorii.

Łowicz to miasto prymasowskie. Przez trzy stulecia to tutaj była ich rezydencja. Niewykluczone, że abp Polak jeszcze odwiedzi stolicę diecezji łowickiej.

To niejedyne miejsce w naszej diecezji, w którym bywał. Kilkakrotnie odwiedził również Cielądz. To miejscowość leżąca niedaleko Rawy Mazowieckiej. Parafię pw. Świętej Trójcy prowadzą tu duchacze, czyli Misjonarze Ducha Świętego.

- Abp Polak jest wzorem gorliwego kapłana, szlachetnego, dobrego pasterza i prawdziwego przyjaciela. Jest człowiekiem bardzo skromnym, wyjątkowo inteligentnym, znającym języki obce, potrafiącym słuchać drugiego, zawsze gotowym pomagać i pochylać się nad potrzebującymi - uważa o. Dariusz W. Andrzejewski CSSp, proboszcz i przełożony domu zakonnego. O wizytach abp. Polaka w Cielądzu można przeczytać na stronie internetowej parafii: www.parafiacieladz.pl.

Dobre kontakty prymasa Polski z duchaczami sięgają lat 90. ubiegłego wieku. Był wtedy wykładowcą w Wyższym Misyjnym Seminarium Duchownym Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma