Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 23/2026
    GN 23/2026 Dokument:(9748536,Przyszedł czas na uczynki miłosierdzia względem duszy)
  • GN 22/2026
    GN 22/2026 Dokument:(9738638,Charakterni paziowie Jego Królewskiej Mości Mwangi II)
  • Gość Extra 2/2026 (16)
    Gość Extra 2/2026 (16) Dokument:(9730825,Na tobie zbuduję Kościół)
  • GN 21/2026
    GN 21/2026 Dokument:(9728452,Albo nie słyszą, albo nikt nie woła)
  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
lowicz.gosc.pl → Wiadomości z diecezji łowickiej → Dumni z patrona

Dumni z patrona przejdź do galerii

W jubileuszu uczestniczył m.in. Tadeusz Sławecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej  
W jubileuszu uczestniczył m.in. Tadeusz Sławecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej
Agnieszka Napiórkowska /GN

W Szkole Podstawowej im. prof. Zbigniewa Religi obchodzono 15-lecie nadania imienia.

nap

|

9 czerwca 2014 GOSC.PL

dodane 9 czerwca 2014
aktualizacja 9 czerwca 2014
0 FB Twitter
drukuj wyślij

Uroczystości rocznicowe rozpoczęła uroczysta Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił o. Krzysztof Oniszczuk, przeor miedniewickiego klasztoru i proboszcz parafii. Kaznodzieja zauważył, że patron szkoły prof. Religa za pasję swojego życia obrał serce, które nie tylko leczył, ale którym się także kierował. Wspominając profesora, zwrócił uwagę, że mimo deklarowanego ateizmu przestrzegał on w swoim życiu Dekalogu, uznając go za najdoskonalszy zapis norm.

Po Eucharystii zaproszeni goście, wśród których byli m.in.: Tadeusz Sławecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Franciszek Grzegorz Miastowski, wójt gminy Wiskitki, członkowie powiatu żyrardowskiego, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, a także żona i syn prof. Religi, udali się do budynku OSP, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości. Tutaj T. Sławecki wręczył medale, swoje wystąpienie miał wójt gminy Wiskitki, a goście mogli obejrzeć montaż słowno-muzyczny "Cudowny świat Profesora", przygotowany przez uczniów szkoły. Podczas występów, w których wykazali się nie tylko talentami recytatorskimi i wokalnymi, ale także tanecznymi, padły też znamienne słowa, wypowiedziane przez prof. Religę: "Oddaję szkole w Miedniewicach swoje myśli i serce". Warto dodać, że profesor wielokrotnie gościł w miedniewickiej szkole. A rozmawiając z uczniami, zawsze zwracał się do nich: "Moi młodsi koledzy".

Podczas jubileuszu goście i uczniowie wysłuchali prezentacji Błażeja Kupskiego, doktoranta badającego życiorys profesora, przybliżającej okres miedniewicki w życiu Z. Religi. Prelegent przywoływał fakty z lat dzieciństwa patrona szkoły, a także anegdoty związane już z profesorem. Na zakończenie obchodów jubileuszowych zebrani obejrzeli okolicznościową wystawę poświęconą niezwykłemu kardiochirurgowi.

« ‹ 1 › »
15 rocznica nadania imienia SP w Miedniewicach

WIARA.PL DODANE 09.06.2014

15 rocznica nadania imienia SP w Miedniewicach

​Szkoła Podstawowa im. prof. Zbigniewa Religi obchodziła 15 -lecie nadania imienia. Z tej okazji w sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej odprawiona została uroczysta Eucharystia, której przewodniczył o. Krzysztof Oniszczuk. Po Mszy w sali OSP odbyły się uroczystości rocznicowe. W programie znalazły się m.in. oficjalne przemówienia, wręczenia medali i odznaczeń, a także występy uczniów i zwiedzanie okolicznościowej wystawy. Zdjęcia: Agnieszka Napiórkowska /GN  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • JUBILEUSZE
  • MIEDNIEWICE
  • SZKOŁY

Polecane w subskrypcji

  • Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    • kościół
    Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    Franciszek Kucharczak
  • Braterstwo, które działa. Rycerze Kolumba przekuwają wiarę w czyn
    • Temat Gościa
    Braterstwo, które działa. Rycerze Kolumba przekuwają wiarę w czyn
    Karol Białkowski
  • Poszukiwacz prawdy. Mija rok od śmierci Alasdaira MacIntyre'a
    • Kościół
    Poszukiwacz prawdy. Mija rok od śmierci Alasdaira MacIntyre'a
    Tomasz Rowiński
  • Uznanie małżeństw jednopłciowych zawartych za granicą zapowiedzią tego, co nas czeka w przyszłości?
    • polska
    Uznanie małżeństw jednopłciowych zawartych za granicą zapowiedzią tego, co nas czeka w przyszłości?
    Andrzej Grajewski
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X