Nowy numer 28/2018 Archiwum

Papieska wizyta na zdjęciach

W łowickiej Foto Art Galerii Ekspozycja 34 można oglądać zdjęcia z wizyty Jana Pawła II w Łowiczu.

Autorem zdjęć jest łowiczanin Michał Sierszak. Po ukończeniu studiów na wydziale operatorskim Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi trafił na wydział operatorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej imienia Leona Schillera w Łodzi, gdzie obronił dyplom z fotografii. Obecnie zajmuje się produkcją filmową, pracuje jako operator obrazu na potrzeby różnych stacji telewizyjnych.

Wernisaż wystawy odbył się 14 czerwca, dokładnie w 15. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Łowiczu. Przedstawia kilkanaście spośród 500 zdjęć Michała Sierszaka obrazujących przygotowania do wizyty papieskiej oraz Mszę św., którą celebrował papież. Autor wykonał je techniką analogową. Na potrzeby wystawy zeskanowano je i wydrukowano w dużym formacie.

Foto Art Galerii Ekspozycja 34 mieści się w bramie kamienicy przy ul. Zduńskiej 34 w Łowiczu. Zwiedzać ją można bezpłatnie o każdej porze dnia. Pomysłodawcami ulicznej galerii są Jacek Rybus i Sylwester Cichal. Oprócz swoich fotografii, prezentują również prace innych osób pasjonujących się fotografią i sztuką.

Wystawę zdjęć Michała Sierszaka dedykują wszystkim mieszkańcom miasta i okolic. Jej głównym celem jest przypomnienie ważnego dla Łowicza wydarzenia, jakim była wizyta ojca świętego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma