Nowy numer 24/2018 Archiwum

Honory dla łowiczan

W sali barokowej łowickiego muzeum odbyło się połączone posiedzenie rad trzech miast: Łowicza, Redy i Lublińca.

To miasta zaprzyjaźnione, współpracujące ze sobą od 7 lat. Oprócz burmistrzów i radnych na uroczystą sesję przybyli: bp Andrzej F. Dziuba, wicewojewoda łódzki Paweł Bejda oraz poseł Cezary Olejniczak. Byli świadkami nadania tytułu Honorowego Obywatela Łowicza Markowi Wojtylakowi.

Jest on historykiem. Od wielu lat kieruje łowickim oddziałem archiwum państwowego. Był także nauczycielem i wykładowcą. W swoim dorobku ma liczne wystąpienia publiczne, wykłady, odczyty i publikacje historyczne. Swoją działalnością stara się popularyzować wiedzę historyczną o Łowiczu. Jest współautorem obecnego wyglądu herbu miasta.

  Krzysztof Bandos został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi
Marcin Kowalik /GN
Środowa sesja miała jeszcze jeden uroczysty akcent. Wicewojewoda Bejda w imieniu prezydenta RP wręczył Brązowy Krzyż Zasługi Krzysztofowi Bandosowi. Pan Krzysztof jest właścicielem Ośrodka Szkolenia Kierowców "Rondo" w Łowiczu i prezesem Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców. Odznaczenie otrzymał za starania na rzecz bezpieczeństwa na drogach.

Spotkanie zakończyło się prezentacją miast partnerskich. Swoje miasta przedstawiali burmistrzowie: Łowicza - Krzysztof Kaliński,  Redy - Krzysztof Krzemiński oraz Lublińca - Edward Maniura. Wystąpiły również zespoły ludowe z Redy i Łowicza.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma