Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kapłańskie zmiany personalne

We wtorek 24 czerwca zostały ogłoszone zmiany księży w parafiach diecezji łowickiej.

Koniec czerwca to czas kapłańskich przeprowadzek. W tym roku w 10 parafiach pojawią się nowi proboszczowie. Zmiany nastąpią w Głuchowie, gdzie proboszczem został ks. dr hab. Robert Bernagiewicz, Trębkach, w których pracę rozpocznie  ks. Piotr Borowski, i Stachlewie, w którym proboszczem został ks. Andrzej Kłoszewski. Zmiany nastąpią także w Czerniewicach, w których zacznie pracować ks. Adam Kostrzewa, długoletni dyrektor Zespołu Szkół  im. ks. S. Konarskiego, Kamionie Sochaczewskim, który obejmuje ks. Zbigniew Łuczak, oraz Kaszewach, powierzonych opiece administracyjnej ks. Mariuszowi Mindzie. Nowego proboszcza i kustosza ks. Krzysztofa Osińskiego otrzymała także parafia w Domaniewicach. Zmiana nastąpiła też w Pilawicach, do których jako administratora skierowano ks. Marcina Rutkowskiego, i w Starej Rawie, gdzie pierwsze kroki, również jako administrator, będzie stawiał ks. Wojciech Wawrzyniak. Ponadto administratorem nowej skierniewickiej parafii pw. Niepokalanego Serca NMP został ks. Rafał Babicki.

Gdy zaś idzie o wikariuszy, to przeprowadzki czekają 22 kapłanów. W tym roku szeregi księży emerytów zasiliło także 4 doświadczonych duszpasterzy, z których dwóch - ks. Stanisław Pawlina i ks. Kazimierz Porzeziński - zamieszka w Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie. Ks. Mieczysław Głowacki został mianowany kapelanem domu sióstr zmartwychwstanek w Mocarzewie, zaś ks. Ryszard Szmołda swoją radą i pomocą będzie służył w Bedlnie.

Szczegóły zmian personalnych w diecezji łowickiej TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma