Nowy numer 48/2020 Archiwum

Gala dla orłów

Rawskie gimnazjum otrzymało niezwykły list od papieża.

Tuż przed zakończeniem roku w Gimnazjum nr 2 im. Haliny Konopackiej w Rawie Mazowieckiej po raz drugi odbyła się Gala Sukcesu. Podczas apelu zaprezentowano osiągnięcia 25 uczniów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami różnego rodzaju konkursów i olimpiad. W uroczystej gali wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie, a nawet rodzeństwo wyróżnionych. Najzdolniejszym uczniom wręczono statuetkę-sowę.

– Nasza gala jest jednym ze sposobów dowartościowania tych, którzy w ciągu roku osiągnęli jakieś sukcesy w konkursach przedmiotowych – wyjaśnia Irena Wiśniewska, dyrektor szkoły. – Podczas uroczystości staramy się doceniać także wysiłki, jakie nasi uczniowie wkładają w rozwijanie swoich pasji.

Pani dyrektor podczas gali poinformowała też zebranych o niezwykłym piśmie, jakie szkoła otrzymała z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Było ono odpowiedzią na wysłany do papieża Franciszka list z okazji pierwszej rocznicy jego pontyfikatu. – Kiedy go pierwszy raz czytałam, nie mogłam powstrzymać łez. Najbardziej wzruszyło mnie zapewnienie papieża o jego modlitwie i zdanie mówiące o tym, że ojciec święty pochyla się nad każdym uczniem i na jego czole kreśli znak błogosławieństwa – mówi I. Wiśniewska.

Odpowiedź papieża szczególnie ucieszyła Izabelę Dziedzic, której pracę plastyczną szkoła wysłała wraz z gratulacjami do papieża. - Mam nadzieję, że mój rysunek spodobał się ojcu świętemu. Dla tak ważnej osoby jeszcze nigdy nie malowałam - cieszy się Iza.

Z okazji 1. rocznicy pontyfikatu papieża Franciszka gimnazjaliści i nauczyciele wysłali życzenia i pracę Izabeli Dziedzic   Z okazji 1. rocznicy pontyfikatu papieża Franciszka gimnazjaliści i nauczyciele wysłali życzenia i pracę Izabeli Dziedzic
Agnieszka Napiórkowska /GN
Do gimnazjum list przesłał papież Franciszek   Do gimnazjum list przesłał papież Franciszek
Agnieszka Napiórkowska /GN
List nadesłany z Watykanu ucieszył uczniów i nauczycieli   List nadesłany z Watykanu ucieszył uczniów i nauczycieli
Agnieszka Napiórkowska /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama