GN 32/2018 Archiwum

Koncert i nowa rzeźba w Sannikach

W najbliższą niedzielę w sannickim pałacu odbędzie się koncert chopinowski. Wystąpią w nim Grażyna Szapołowska i Piotr Latoszyński.

Utwory muzyki klasycznej będą przeplatane fragmentami książek aktorki - "Poza mną” i "Ścigając pamięć". Ta forma koncertu nie powinna dziwić. Organizator - Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach - już od lat promuje w ten sposób twórczość polskiego kompozytora. Po koncercie, który rozpocznie się o godz. 14, odbędzie się  wernisaż wystawy malarskiej "Grające, tańczące" Justyny Majewskiej.

Z kolei wszyscy zwiedzający park otaczający sannicki pałac będą mogli podziwiać nową rzeźbę, która stanie niedaleko wejścia głównego, w pobliżu tzw. suchego stawu. Przedstawia ona fortepian oraz postacie Fryderyka Chopina i guwernantki państwa Pruszaków, z którą spędzał czas kompozytor podczas swojego pobytu w Sannikach w 1828 roku.

Współorganizatorami wydarzenia są Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, sannickie Koło Towarzystwa im. Fryderyka Chopina oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sannikach.

Tego samego dnia na terenie zespołu pałacowo-parkowego oraz przylegającej do niego ul. Parkowej odbędzie się 46. Niedziela Sannicka. Impreza promuje kulturę ludową. Przez cały dzień będzie można zwiedzać stoiska z wyrobami z wikliny, pieczywem wiejskim, kwiatami i krzewami. Wieczorem wystąpią m.in. Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Sanniki" i kabaret "KaŁaMaSz".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma