GN 2/2021 Archiwum

Na wodzie i na lądzie

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Zduńskiej Dąbrowie kupiło 15 rowerów oraz 7 kajaków. Używają ich również dorośli.

Na atrakcyjnych szlakach wodnych na rzekach Bzurze i Rawce odbywają się spływy kajakowe, w których biorą udział młodzież szkolna i mieszkańcy Zduńskiej Dąbrowy oraz obszaru funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania "Gniazdo". Pierwszy spływ odbył się jeszcze w czerwcu na rzece Bzurze, na odcinku Urzecze-Łowicz. Wzięło w nim udział 14 osób. Można było podziwiać malownicze i różnorodne brzegi rzeki leniwie płynącej pośród pól, lasów i łąk.           

Młodzież Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie przetestowała również nowe rowery na trasie do Soboty i Walewic. W czasie wyjazdu, m.in. z dyrektorem szkoły Stanisławem Kosmowskim, uczniowie poznali uroki walewickiego dworku, historie związane z Napoleonem Bonaparte, działalność stadniny koni w Walewicach oraz miejsca, w których toczyły się walki w czasie bitwy nad Bzurą w 1939 r.

Rowery i kajaki, a także osprzęt wraz z przyczepką do transportu zostały kupione w ramach projektu realizowanego wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Chodzi o popularyzację turystyki rowerowej i kajakowej wśród młodzieży i osób dorosłych, jak również promocję walorów ziemi łowickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama