Nowy numer 49/2020 Archiwum

Mokre szachownice

Jedną z imprez towarzyszących niedzielnemu festynowi rodzinnemu w Zdunach był turniej szachowy.

Zawodnicy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Zduny. To już piąty taki turniej, zorganizowany przez Zdzisława Czyżaka, opiekuna szachistów zrzeszonych w miejscowym Uczniowskim Klubie Sportowym.

Zawody miały otwartą formułę. Startowali zawodnicy w różnym wieku, którzy rozegrali 7 rund. Każda partia trwała 15 minut. Najlepszy okazał się Robert Chojnowski, na co dzień trener szachistów UKS Pałac Nieborów. II miejsce zajął Jacek Łazarski, a III - Norbert Jagura, obaj z nieborowskiego klubu.

Najlepszy wśród juniorów był Gabriel Jagura z UKS Pałac Nieborów, który wyprzedził swojego klubowego kolegę Dominika Fudałę oraz Kacpra Tokarskiego z UKS GOK Zduny.

Szachistom nie przeszkadzał nawet deszcz. Po przejściu ulewy część zawodników musiała rozgrywać swoje partie na mokrych szachownicach.

Najlepsi zawodnicy turnieju z wójtem Jarosławem Kwiatkowskim (pierwszy z lewej) i Zbigniewem Czyżakiem (pierwszy z prawej)   Najlepsi zawodnicy turnieju z wójtem Jarosławem Kwiatkowskim (pierwszy z lewej) i Zbigniewem Czyżakiem (pierwszy z prawej)
Archiwum Roberta Chojnowskiego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama