GN 2/2021 Archiwum

Entuzjaści fantasy

Ponad 300 osób wzięło udział w drugiej edycji skierniewickiego konwentu fantastycznego SkierCon.

Organizatorzy - członkowie Skierniewickiego Stowarzyszenia Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau" - zachęceni powodzeniem zeszłorocznego konwentu, postanowili raz jeszcze spróbować sił. Od 25 do 27 lipca w skierniewickim MOK odbywały się prelekcje i konkursy w 4 głównych blokach tematycznych - fantastyki, mangi i anime, Gwiezdnych Wojen oraz misz-masz. W konkursach planszowych i komputerowych uczestnicy mogli wygrać gry planszowe, komputerowe, książki, a także rabaty w sklepach sponsorów. Nagrodą główną był tablet. Odbyły się również eliminacje do mistrzostw Polski w turnieju "7 cudów świata", "Munchkina", "League of Legends" czy "Jengle Speeda". W programie był także strojów Cosplay.

- Konwent to też świetna okazja do spotkania się w gronie ludzi o podobnych pasjach - tłumaczy Michał "Milka" Milczarek, jeden z organizatorów, który członkiem stowarzyszenia jest od 5 lat. - W ciągu roku to my jeździmy na przeróżne konwenty, a teraz gościmy fanów fantastyki u siebie. Spędzamy miło czas, wymieniamy się doświadczeniami i pomagamy sobie w organizacji. Zostaliśmy na przykład zaproszeni na sochaczewski konwent, na którym jesienią przygotujemy event z grami planszowymi.

Świetna zabawa, wyśmienite humory i doskonała organizacja - to cechy tegorocznego konwentu SkierCon. Pasjonaci już czekają na kolejny.

Jednym z punktów programu był turniej Cosplay, czyli konkurs na najlepszy strój   Jednym z punktów programu był turniej Cosplay, czyli konkurs na najlepszy strój
Monika Augustyniak /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama