Nowy numer 21/2018 Archiwum

Nauka w alkogoglach

Wśród osadzonych w łowickim więzieniu sporą grupę stanowią ci, którzy trafili tam za jazdę pod wpływem alkoholu.

To dla nich funkcjonariusze zorganizowali w lipcu zajęcia w ramach programu "Bądź trzeźwy kierowco". Uczestniczyły cztery dziesięcioosobowe grupy skazanych. W ramach zajęć odbyły się też spotkania z aspirantem Sławomirem Sobieszkim, policjantem z KPP w Łowiczu, od kilku lat współpracującym z ZK Łowicz.

Podczas zajęć skazani mogli dowiedzieć się o wpływie alkoholu na człowieka, niewłaściwych przekonaniach związanych z używaniem alkoholu, nauczyć się asertywnych zachowań w sytuacji nacisku grupowego, rozbić mity dotyczące picia i jazdy pod wpływem alkoholu. Skazani mieli też możliwość sprawdzenia w specjalnych alkogoglach, jak zachowuje się człowiek pod wpływem alkoholu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma