Nowy numer 24/2021 Archiwum

Liryczny koncert

Aldona Budrewicz-Jacobson i Artur Barciś wystąpili w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

Niedzielny występ nabrał wyjątkowo lirycznego charakteru, a to głównie za sprawą Artura Barcisia, który zaprezentował wybrane poezje Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego.

Każdy mógł sobie wziąć do serca zwłaszcza pełną pasji deklamację wiersza "Lubmy się trochę", powtarzając za artystą: "Nim się sny poetów ziszczą,/ nim się wina dzban utoczy,/ zanim szczęściem nam zabłyszczą/ umęczone nasze oczy,/ nim nas głupcy brać przestaną/ na wypranych słów taniochę,/ ludzie, gdy wstaniemy rano,/ lubmy się trochę!".

Nieco bardziej powściągliwa, ale za to bardziej wysublimowana gra madame Budrewicz-Jacobson znakomicie oddawała nastrój wierszy poetów. Docenili to również słuchacze, którzy nie tylko nagrodzili jej występ gromkimi brawami, ale długo oblegali artystkę po występie.

Wernisaż wystawy "Wyrażając siebie" Iwony Nielubowicz   Wernisaż wystawy "Wyrażając siebie" Iwony Nielubowicz
Archiwum ECA w Sannikach
Po koncercie, w Sali Lustrzanej pałacu i przylegającym do niej saloniku, odbył się wernisaż wystawy "Wyrażając siebie" Iwony Nielubowicz. Artystka jest sekretarzem Związku Polskich Malarzy i Grafików. Na wystawie zaprezentowała 16 prac. Życzeniem autorki jest, by widz, spotykając się z jej pracami, ożywiał je własnymi emocjami i doświadczeniem.

Wystawę można oglądać do końca sierpnia włącznie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama