Nowy numer 21/2018 Archiwum

Z Karolakiem i Dowborem

Prawie 500 osób wzięło udział w Olimpiadzie Triathlonowej nad rawskim zalewem Tatar.

Dwudniowe zmagania rozpoczęli w sobotę 2 sierpnia najmłodsi. Startowali w aquathlonie. W zależności od wieku, do przepłynięcia mieli 100 lub 200 m, a po wyjściu z wody - bieg na dystansie - odpowiednio - 1 lub 2 km.

Po nich zmagania rozpoczęli amatorzy na odcinkach wynoszących dokładnie 1/10 poszczególnych dystansów słynnych zawodów triathlonowych Ironman. Po przepłynięciu 380 m, przejechaniu na rowerze 18 km i przebiegnięciu 4,2 km zwyciężył Ukrainiec Konstantin Fiedorow. Bardzo dobre 7. miejsce zajął prezenter telewizyjny Maciej Dowbor. Cały dystans pokonał także znany aktor Tomasz Karolak. W swojej kategorii wiekowej zajął 17. pozycję.

W niedzielę odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów oraz zawody Pucharu Polski. Zawodnicy i zawodniczki startowali na standardowym dystansie, takim jak na igrzyskach olimpijskich, czyli 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu. Najlepszym weteranem okazał się Tomasz Brett z Koła, a weteranką - Anita Ksiel z Częstochowy.

Główne zawody wygrał Ukrainiec Sergey Kuroczkin. Pokonanie całej trasy zajęło mu niespełna 2 godz. Wśród pań zwyciężyła jego rodaczka Daria Fedczenko.

Organizatorami rawskich zawodów byli Klub Sportowy Triathlon Rawa oraz samorząd rawski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma