Nowy numer 13/2024 Archiwum

Z Karolakiem i Dowborem

Prawie 500 osób wzięło udział w Olimpiadzie Triathlonowej nad rawskim zalewem Tatar.

Dwudniowe zmagania rozpoczęli w sobotę 2 sierpnia najmłodsi. Startowali w aquathlonie. W zależności od wieku, do przepłynięcia mieli 100 lub 200 m, a po wyjściu z wody - bieg na dystansie - odpowiednio - 1 lub 2 km.

Po nich zmagania rozpoczęli amatorzy na odcinkach wynoszących dokładnie 1/10 poszczególnych dystansów słynnych zawodów triathlonowych Ironman. Po przepłynięciu 380 m, przejechaniu na rowerze 18 km i przebiegnięciu 4,2 km zwyciężył Ukrainiec Konstantin Fiedorow. Bardzo dobre 7. miejsce zajął prezenter telewizyjny Maciej Dowbor. Cały dystans pokonał także znany aktor Tomasz Karolak. W swojej kategorii wiekowej zajął 17. pozycję.

W niedzielę odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów oraz zawody Pucharu Polski. Zawodnicy i zawodniczki startowali na standardowym dystansie, takim jak na igrzyskach olimpijskich, czyli 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu. Najlepszym weteranem okazał się Tomasz Brett z Koła, a weteranką - Anita Ksiel z Częstochowy.

Główne zawody wygrał Ukrainiec Sergey Kuroczkin. Pokonanie całej trasy zajęło mu niespełna 2 godz. Wśród pań zwyciężyła jego rodaczka Daria Fedczenko.

Organizatorami rawskich zawodów byli Klub Sportowy Triathlon Rawa oraz samorząd rawski.