GN 32/2018 Archiwum

Korony dla Madonny

Już jutro, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nastąpi koronacja obrazu w Suserzu.

W piątek 15 sierpnia kilkutysięczna rzesza wiernych z kilkunastoma dostojnikami kościelnymi i przewodniczącym Episkopatu Polski na czele weźmie udział w koronacji obrazu Matki Bożej Suserskiej Uzdrowienia Chorych. Nałożenia papieskich koron Jezusowi, a potem Maryi dokonają podczas uroczystej Eucharystii bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki, abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, i abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki.

Przygotowania do tego wydarzenia trwały kilka lat. Jedną z form były misje parafialne, w czasie których niemal wszyscy wierni przystąpili do sakramentu pokuty. Zewnętrznym znakiem i świadkiem duchowego poruszenia stał się duży drewniany krzyż, ustawiony przed kościołem. Bezpośrednim przygotowaniem była 9-miesięczna nowenna odprawiana w całym dekanacie. Myśląc o koronacji, wierni z proboszczem ks. Jerzym Czarnotą podjęli się renowacji obrazu i koron, a także remontu elewacji kościoła wraz z odkryciem i osuszeniem fundamentów.  Powstała też nowa pieśń, do której słowa napisał bp Józef Zawitkowski, zaś muzykę - ks. Wiesław Kądziela.

Uroczysta koronacja nastąpi w samo południe, podczas Mszy św. koncelebrowanej. Przed Eucharystią na placu celebry będzie trwało czuwanie modlitewne, podczas którego wykład na temat polskiej pobożności maryjnej wygłosi dr Waldemar Staszcz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma