Nowy numer 33/2018 Archiwum

Powody do zadowolenia

Salezjańskie parafie w Woźniakowie i Żyrardowie zorganizowały półkolonie dla dzieci i młodzieży.

To, że kilkuset młodych ludzi rok rocznie spędza czas na zabawie, grach, konkursach i wycieczkach pod opieką salezjanów i animatorów z oratorium, to już w zasadzie norma. Nikogo więc nie dziwiło, że karty zgłoszeniowe na lipcowe turnusy rozeszły się jak świeże bułeczki. I jak zwykle najmłodsi nie żałowali decyzji. Jednak w tym roku ojcowie z Woźniakowa i młodzież z nimi współpracująca postanowili pójść o krok dalej i zorganizować półkolonie dla gimnazjalistów. W ciągu dwóch sierpniowych turnusów kilkudziesięciu młodych poznawało sylwetkę papieża Polaka, a przy okazji integrowało się ze sobą dzięki wyszukanym grom i zabawom.

Ta nowość jest zaskoczeniem nie tylko dla uczestników, ale i dla animatorów, którzy twierdzą, że są bardzo zadowoleni z pracy z młodzieżą, z ich zaangażowania i głębokiego przeżywania treści wprowadzanych dzięki programowi "Karol". Jak przyznaje ks. Henryk Chibowski SDB, celem półkolonii jest powstanie grup gimnazjalnych, które będą spotykać się regularnie przez cały rok.

A jak bawią się uczestnicy? - Jest naprawdę świetnie! Wspaniali animatorzy, dobrze wykorzystany czas - opowiada 13-letnia Julia Czekalska. - Od dawna moje plany wakacyjne związane były z półkoloniami u salezjanów. Rok temu uczestniczyłam w wakacjach dla dzieci, jednak tym razem jest zupełnie inaczej. Jest więcej spraw do przemyślenia, można zastanowić się na tym i owym, podsumować samego siebie. Bardzo podoba mi się film i rozmowy po nim. Przyszłam tu nie znając nikogo, ale mam nadzieję, że zakończę ten tydzień z nowymi przyjaźniami.

Więcej na temat półkolonii u ojców salezjanów w 34. numerze papierowego wydania "Gościa Łowickiego".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma