Nowy numer 2/2021 Archiwum

Z kapucynem i syrenką

Aż 4 tys. cegiełek przygotowali organizatorzy festynu w Bąkowie. Kto kupi choć jedną z nich otrzyma prezent.

Dodatkowo pod koniec imprezy odbędzie się losowanie nagród. Posiadacz cegiełki może wzbogacić się o rower, sprzęt AGD, telewizor, a nawet... cielaka. Całość połączona jest z odpustem, gdyż organizatorem festynu jest parafia św. Mikołaja w Bąkowie Górnym. Piątkowa uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zapowiada się więc wyjątkowo.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z atrakcji korzystają starsi i młodsi. Podczas tegorocznej 12. edycji nie zabraknie konkursów i zawodów sportowych. Przewidziano również potyczki rodzinne. Na zwycięzców czekają nagrody.

Nie zabraknie także atrakcji muzycznych. Wystąpi Orkiestra Dęta "Ad Astra", Zespół Pieśni i Tańca "Poltex", Zespół Wokalny Seniorów "Wrzos", członkowie sekcji wokalnej MDK w Kutnie oraz formacja Brooklyn CoverBand wykonujący największe przeboje polskie i zagraniczne. Niewątpliwą atrakcją festynu będzie samochód, który niebawem trafi do sprzedaży. To nowa syrenka. Ta polska marka została niedawno reaktywowana przez zakłady AMZ w Kutnie.

Świętowanie już od 9.00, kiedy odprawiana jest pierwsza niedzielna Eucharystia. Tuż po niej można już skorzystać z punktów gastronomicznych, a w nich serwowana będzie wyśmienita grochówka, potrawy z grilla, ciasta, napoje i lody. Sumie odpustowej i procesji o 11.30 przewodniczyć będzie o. dr Marek Skowroński OFMCap. Kapucyn ten jest wybitnym kaznodzieją.

Plakat z programem festynu w Bąkowie   Plakat z programem festynu w Bąkowie
Parafia św. Mikołaja w Bąkowie Górnym

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama