GN 32/2018 Archiwum

Chlebem i miodem

Od dożynkowego oberka rozpoczęły się dożynki w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz.

Dziękczynienie za zbiory odbyło się w niedzielę 17 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 11.30, którą sprawował ks. prał. Bogumił Karp, proboszcz parafii. Wraz z nim Eucharystię koncelebrował także ks. prał. Jan Dobrodziej. Parafian i gości powitali starościna i starosta dożynek - małżeństwo Zofia i Tadeusz Mohylewscy z Podlasu. Dziękując Bogu za zbiory, na ręce proboszcza złożyli bochen chleba i dzban miodu. A po zakończonej liturgii częstowali wiernych właśnie chlebem z miodem. Ponadto wśród uczestników dożynek byli wójt Krzysztof Starczewski, który pod koniec podziękował rolnikom za trud, oraz wicestarosta Marian Krzyczkowski i wiceburmistrz Wojciech Skoczek.

Po raz pierwszy na święcie plonów występował Zespół Ludowy „Wspomnienie”, który śpiewem witał gości, a następnie w rytm dożynkowego oberka wprowadzał orszak z wieńcami do świątyni. Kolorowe kompozycje z plonów przygotowali mieszkańcy: Chrust, Pasieki Wąłowskiej, Podlasu, Leopoldowa, Huty Wałowskiej i Janolina.

Już dziś wiadomo, że za rok gospodarzem dożynek będą mieszkańcy Chrust.

  Po Mszy św. starostowie częstowali wiernych chlebem z miodem
Archiwum ks. Bogumiła Karpa

  Parafialne dożynki uświetnił Zespół Ludowy „Wspomnienie"

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma