Nowy numer 48/2023 Archiwum

Chlebem i miodem

Od dożynkowego oberka rozpoczęły się dożynki w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz.

Dziękczynienie za zbiory odbyło się w niedzielę 17 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 11.30, którą sprawował ks. prał. Bogumił Karp, proboszcz parafii. Wraz z nim Eucharystię koncelebrował także ks. prał. Jan Dobrodziej. Parafian i gości powitali starościna i starosta dożynek - małżeństwo Zofia i Tadeusz Mohylewscy z Podlasu. Dziękując Bogu za zbiory, na ręce proboszcza złożyli bochen chleba i dzban miodu. A po zakończonej liturgii częstowali wiernych właśnie chlebem z miodem. Ponadto wśród uczestników dożynek byli wójt Krzysztof Starczewski, który pod koniec podziękował rolnikom za trud, oraz wicestarosta Marian Krzyczkowski i wiceburmistrz Wojciech Skoczek.

Po raz pierwszy na święcie plonów występował Zespół Ludowy „Wspomnienie”, który śpiewem witał gości, a następnie w rytm dożynkowego oberka wprowadzał orszak z wieńcami do świątyni. Kolorowe kompozycje z plonów przygotowali mieszkańcy: Chrust, Pasieki Wąłowskiej, Podlasu, Leopoldowa, Huty Wałowskiej i Janolina.

Już dziś wiadomo, że za rok gospodarzem dożynek będą mieszkańcy Chrust.

Po Mszy św. starostowie częstowali wiernych chlebem z miodem   Po Mszy św. starostowie częstowali wiernych chlebem z miodem
Archiwum ks. Bogumiła Karpa

Parafialne dożynki uświetnił Zespół Ludowy „Wspomnienie"   Parafialne dożynki uświetnił Zespół Ludowy „Wspomnienie"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy