Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rewizyta ministra

W niedzielne przedpołudnie kilkanaście mam wypiło kawę z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, ministrem pracy i polityki społecznej.

Organizatorami spotkania w skierniewickim centrum konferencyjno-rozrywkowym „Maraton” byli Klub Mam oraz Stowarzyszenie „Razem dla Skierniewic”. W maju br. „klubowiczki” udały się do Warszawy, by rozmawiać z ministrem W. Kosiniakiem-Kamyszem o polityce prorodzinnej w Skierniewicach. Tym razem szef resortu złożył zaprzyjaźnionym mamom rewizytę. Tematami wiodącymi na spotkaniu były trudna sytuacja skierniewickich mam powracających na rynek pracy po przerwie związanej z macierzyństwem, a także wizja utraty pracy przez skierniewiczan codziennie dojeżdżających do Warszawy i Łodzi, korzystających z usług PKP.

Jedną z pilniejszych kwestii była sprawa budowy (i dofinansowania) żłobka miejskiego dla ok. 100 dzieci. – W skierniewickiej placówce rokrocznie brakuje kilkudziesięciu lub kilkuset miejsc dla dzieci, a to w znaczny sposób utrudnia mamom powrót do pracy – tłumaczy Monika Bursztynowicz, prezes Klubu Mam. – W przyszłym roku będzie można uzyskać nawet 80 proc. dofinansowania na budowę żłobka wraz z przychodnią zdrowia. Chciałybyśmy, by w miejskim budżecie znalazło się te 20 proc. wkładu własnego. Taki żłobek wielu z nas umożliwiłby podjęcie decyzji o powrocie na rynek pracy – dodaje.

Na spotkanie przybyło kilkanaście rodzin ze swoimi pociechami   Na spotkanie przybyło kilkanaście rodzin ze swoimi pociechami
Monika Augustyniak /Foto Gość
– Serdecznie dziękuję za waszą działalność, za społeczeństwo aktywne i świadome, ale też wymagające. Wasze pomysły motywują mnie do pracy – mówił W. Kosiniak-Kamysz. Na spotkaniu głos zabrali także Dariusz Klimczak, członek Zarządu Województwa Łódzkiego, i Krzysztof Jażdżyk, skierniewicki radny.

Klub Mam, funkcjonujący od stycznia br., ma już na swoim koncie organizację kilku masowych imprez, współpracę z Radą Miasta przy tworzeniu przewijaków w miejscach publicznych, projektowanie zmodernizowanego odcinka położniczego oraz utworzenie bezpłatnej szkoły rodzenia w skierniewickim szpitalu. Aktualnie „klubowiczki” biorą udział w konkursie „Łódzkie ma pomysł” i serdecznie zachęcają do oddawania głosów na stronie www.lodzkiemapomysl.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama