Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kolorowy Tuptuś

W niedzielę 24 sierpnia w Rawie Mazowieckiej otwarto miejski żłobek z oddziałami integracyjnymi.

Otwarcie placówki zostało poprzedzone Mszą św. w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Eucharystii wierni modlili się o błogosławieństwo dla rawskich rodzin, a także dla wykonawców i pracowników żłobka. Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Wartość całej inwestycji wraz z gabinetami lekarskimi wyniosła 7 mln zł. Budowa żłobka była inwestycją długo wyczekiwaną, bo Rawa nie miała dotychczas miejskiej placówki opiekuńczo-wychowawczej dla najmłodszych mieszkańców. Nowoczesny żłobek pozwoli rawskim rodzinom na pogodzenie życia zawodowego z wychowywaniem dzieci.

Gospodarzem otwarcia był Burmistrz Eugeniusz Góraj, który zaprezentował także projekt kolejnej inwestycji - Centrum Pomocy Rodzinie, które będzie usytuowane w okolicy żłobka. W niedzielnej uroczystości udział wzięli minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz oraz wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak.

Warto dodać, że rawski „Tuptuś” jest jedynym w województwie łódzkim żłobkiem wybudowanym od podstaw z udziałem pieniędzy z Programu „Maluch” 2013 i 2014. Od 1 września do żłobka uczęszczać będzie74 maluchów.

  Uczestnicy uroczystości zwiedzili pomieszczenia nowej placówki
Jerzy Koprowski
  Biskup Andrzej F. Dziuba swoją obecność przypieczętował wpisem do księgi pamiątkowej
Jerzy Koprowski

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma