Nowy numer 48/2023 Archiwum

Kolorowy Tuptuś

W niedzielę 24 sierpnia w Rawie Mazowieckiej otwarto miejski żłobek z oddziałami integracyjnymi.

Otwarcie placówki zostało poprzedzone Mszą św. w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Eucharystii wierni modlili się o błogosławieństwo dla rawskich rodzin, a także dla wykonawców i pracowników żłobka. Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Wartość całej inwestycji wraz z gabinetami lekarskimi wyniosła 7 mln zł. Budowa żłobka była inwestycją długo wyczekiwaną, bo Rawa nie miała dotychczas miejskiej placówki opiekuńczo-wychowawczej dla najmłodszych mieszkańców. Nowoczesny żłobek pozwoli rawskim rodzinom na pogodzenie życia zawodowego z wychowywaniem dzieci.

Gospodarzem otwarcia był Burmistrz Eugeniusz Góraj, który zaprezentował także projekt kolejnej inwestycji - Centrum Pomocy Rodzinie, które będzie usytuowane w okolicy żłobka. W niedzielnej uroczystości udział wzięli minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz oraz wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak.

Warto dodać, że rawski „Tuptuś” jest jedynym w województwie łódzkim żłobkiem wybudowanym od podstaw z udziałem pieniędzy z Programu „Maluch” 2013 i 2014. Od 1 września do żłobka uczęszczać będzie74 maluchów.

Uczestnicy uroczystości zwiedzili pomieszczenia nowej placówki   Uczestnicy uroczystości zwiedzili pomieszczenia nowej placówki
Jerzy Koprowski
Biskup Andrzej F. Dziuba swoją obecność przypieczętował wpisem do księgi pamiątkowej   Biskup Andrzej F. Dziuba swoją obecność przypieczętował wpisem do księgi pamiątkowej
Jerzy Koprowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy