Nowy numer 44/2020 Archiwum

Rysunki z więziennej celi

Wystawę pokonkursową "Satyra poza krawędzią" można było obejrzeć w tym tygodniu po obu stronach muru łowickiego Zakładu Karnego.

Prezentowane grafiki wykonali zawodowi satyrycy i rysownicy, ale także pracownicy i funkcjonariusze Służby Więziennej oraz osadzeni. Konkurs zorganizował Areszt Śledczy w Łodzi i łódzkie Muzeum Kinematografii. Odbył się po raz dziewiąty i zawsze wzbudzał duże zainteresowanie. Świadczył o tym choćby fakt, że wystawa mogła być wypożyczona do Zakładu Karnego w Łowiczu tylko na tydzień.

Przy organizacji wystawy postanowiono, by nie była ona prezentowana tylko w zakładzie karnym, ale również w jednej z instytucji kultury w mieście. Wybór padł na Powiatową Bibliotekę Publiczną. Prace były prezentowane w ZK Łowicz od poniedziałku do środy, wówczas skazani i funkcjonariusze łowickiej jednostki mieli okazję je obejrzeć. Jeszcze w środę po południu, odbył się jej wernisaż w bibliotece. Rysunki wzbudziły spore zainteresowanie mieszkańców.

Wernisaż w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców   Wernisaż w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców
Archiwum Zakładu Karnego w Łowiczu
Jedna z prezentowanych prac   Jedna z prezentowanych prac
Archiwum Zakładu Karnego w Łowiczu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama