Nowy numer 21/2018 Archiwum

Rysunki z więziennej celi

Wystawę pokonkursową "Satyra poza krawędzią" można było obejrzeć w tym tygodniu po obu stronach muru łowickiego Zakładu Karnego.

Prezentowane grafiki wykonali zawodowi satyrycy i rysownicy, ale także pracownicy i funkcjonariusze Służby Więziennej oraz osadzeni. Konkurs zorganizował Areszt Śledczy w Łodzi i łódzkie Muzeum Kinematografii. Odbył się po raz dziewiąty i zawsze wzbudzał duże zainteresowanie. Świadczył o tym choćby fakt, że wystawa mogła być wypożyczona do Zakładu Karnego w Łowiczu tylko na tydzień.

Przy organizacji wystawy postanowiono, by nie była ona prezentowana tylko w zakładzie karnym, ale również w jednej z instytucji kultury w mieście. Wybór padł na Powiatową Bibliotekę Publiczną. Prace były prezentowane w ZK Łowicz od poniedziałku do środy, wówczas skazani i funkcjonariusze łowickiej jednostki mieli okazję je obejrzeć. Jeszcze w środę po południu, odbył się jej wernisaż w bibliotece. Rysunki wzbudziły spore zainteresowanie mieszkańców.

  Wernisaż w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców
Archiwum Zakładu Karnego w Łowiczu
  Jedna z prezentowanych prac
Archiwum Zakładu Karnego w Łowiczu

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma