Nowy numer 21/2018 Archiwum

Zabawa z nowym proboszczem

W niedzielę w Pilawicach odbędą się dożynki gminno-parafialne połączone z festynem rodzinnym.

To już 9. festyn organizowany przez parafię Matki Bożej Miłosierdzia. Zainicjował go przed laty ks. Jacek Kijewski, ówczesny proboszcz. Początki były skromne, ale z roku na rok impreza rozrastała się. Jego następca ks. Rajmund Rzepkowski wspólnie z parafianami doceniał rolę imprezy, która jednoczyła parafialną społeczność. Po zmianach personalnych w diecezji, parafią w Pilawicach zarządza ks. Marcin Rutkowski i zdecydował się podtrzymać tradycję organizowania festynu.

W niedzielę 31 sierpnia o 11.30 odprawiona zostanie Msza św. dożynkowa. Po niej na placu przy kościele rozpocznie się impreza, która potraw aż do wieczora. Wspólnemu biesiadowaniu towarzyszyć będą atrakcje dla najmłodszych m.in. zjeżdżalnie i przejazd wozem strażackim oraz występy na scenie. Na pierwszy ogień zaprezentuje się zespół "Pilawickie Jarzębiny" złożony z parafianek, które potrafią swoim śpiewem rozśmieszyć publiczność. Będzie również "Cegeliada". Każdy kto zakupi cegiełkę otrzyma upominek i weźmie udział w losowaniu cennych nagród.

Program festynu:

13:30 – Występ zespołu "PILAWICKIE JARZĘBINY"

14:00 – Występ młodzieży z parafii

14:30 – Teatr młodych

15:00 – Koncert zespołu "BOŻA NUTA" z Brańszczyka

16:15 – Koncert zespołu "FUSION"

17:15 – Koncert SŁAWKA LISOWSKIEGO

18:30 – Dyskoteka (Dj Czarny & Dj Koperek)

Dojazd do Pilawic: z DK92 w Chrzczanach (10 km za Sochaczewem w stronę Warszawy) skręcić na Szczytno. Po ok. 2,5 km jazdy po prawej stronie ukaże się kościół.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma