Nowy numer 49/2020 Archiwum

Juniorzy z Nieborowa coraz lepsi

W ostatnią sobotę wakacji odbył się V Turniej o Puchar Burmistrza Łowicza w szachach, zorganizowany przez sekcję szachową przy OSiR nr 1 w Łowiczu.

Do rywalizacji w sali ośrodka zgłosiło się 17 zawodników z powiatu łowickiego, w tym dwie młode, początkujące dziewczyny, które postanowiły rywalizować z chłopakami na szachownicy. Zawody były przeprowadzane systemem szwajcarskim - 9 rund w tempie 10 min + 5 s na posunięcie.

- Turniej, mimo średniej frekwencji, można uznać za udany. W walce na poszczególnych szachownicach nie brakowało niespodzianek, a liczniejsi w zawodach juniorzy okazali się nieco lepsi od starszych i bardziej doświadczonych graczy. Każdy z zawodników otrzymał nagrodę pocieszenia, co też nie jest bez znaczenia, zwłaszcza dla zawodników młodszych, potrzebujących jeszcze bodźców do uprawiania tej trudnej dyscypliny sportu - mówi główny organizator zawodów Robert Chojnowski.

Całe podium w kategorii open przypadło zawodnikom UKS Pałac Nieborów. Turniej wygrał reprezentujący już wysoki poziom gry junior Mateusz Brzozowski, który zgromadził 8 punktów i tylko o 0,5 punktu wyprzedził doświadczonego Jacka Łazarskiego. Trzecie miejsce na podium z wynikiem 6,5 punktu zajął robiący stałe postępy Norbert Jagura, potwierdzając tym samym zwyżkę formy w ostatnich 2 latach (m.in. dwukrotnie brał udział w mistrzostwach Polski juniorów).

Puchary dla najlepszych wręczono na scenie muszli koncertowej, podczas miejskiej imprezy na zakończenie lata. Odebrali je również juniorzy - Tymoteusz Karczewski, Dominik Fudała i Jan Karczewski. Pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Eliza Placek, która okazała się lepsza od  Natalii Małeckiej. Dziewczęta także otrzymały puchary, tak, jak najmłodszy uczestnik turnieju - Dawid Brzozowski z Nieborowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama