Nowy numer 49/2020 Archiwum

Spacerem po odnowionym pasażu

Oddanie do użytku przebudowanego pasażu Wacława Duplickiego było wydarzeniem minionego weekendu w Sochaczewie.

W niedzielę 31 sierpnia o 12.00 ks. Józef Staszewski, proboszcz parafii św. Józefa Robotnika, odprawił w parafialnej świątyni Mszę św. w intencji mieszkańców Chodakowa (dzielnicy Sochaczewa), a chwilę później wraz z wiernymi i władzami miasta przeszedł na odnowiony pasaż  Wacława Duplickiego, popularnego przed wojną biegacza, medalisty mistrzostw Polski na 5 i 10 km.

Burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki  przypomniał, że pasaż przez lata nie przypominał miejsca spacerów, dlatego Ratusz zdecydował o jego kompleksowej przebudowie. - Nie ma gorszych dzielnic ani gorszych mieszkańców, miasto inwestowało i nadal będzie inwestować w dzielnice leżące nieco dalej od centrum - mówił burmistrz. Jego zdaniem, Chodaków zyskał miłe dla oka, bezpieczne miejsce, idealne do spacerów, jazdy na rowerze (powstała ścieżka rowerowa), mieszkańcy mogą tu uprawiać jogging, nordic walking (nawet po zmroku, bo na całej długości ustawiono lampy). Inwestycja warta ponad 450 tys. zł, prowadzona od początku wakacji, została szczęśliwie ukończona.

Wzdłuż pasażu zasadzono 15 drzew   Wzdłuż pasażu zasadzono 15 drzew
Archiwum UM w Sochaczewie
Po poświęceniu pasażu przez ks. Staszewskiego odbyło się sadzenie drzew. Ratusz kupił 15 nowych sadzonek, a o ich wkopanie poproszono mieszkańców Chodakowa szczególnie zaangażowanych w życie dzielnicy, m.in.: członków rodziny W. Duplickiego, ks. J. Staszewskiego, Jana Kopcia, Honorowego Obywatela Miasta i wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół im. J. Iwaszkiewicza, mistrza świata w motolotniarstwie Witolda Antuszewicza, wieloletniego prezesa KS Bzura Józefa Szajewskiego, członkinie stowarzyszenia emerytów "Włókienko", dyrektora Zespołu Szkół Zbigniewa Pakułę. Swoje drzewa zasadzili też burmistrz Osiecki z zastępcami, przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Gonta w towarzystwie mieszkańca Chodakowa i wiceprzewodniczącego RM Marcina Cichockiego oraz wykonawca robót Marcin Głuchowski z firmy Prima.
Pasaż wykorzystują również biegacze i rowerzyści   Pasaż wykorzystują również biegacze i rowerzyści
Archiwum UM w Sochaczewie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama