Nowy numer 48/2023 Archiwum

W eterze i na scenie

Parafia pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Pilawicach po raz 9. zorganizowała festyn rodzinny.

Połączono go z dożynkami gminno-parafialnymi. W niedzielnej uroczystości, która rozpoczęła się Mszą św., uczestniczyli starosta sochaczewski Tadeusz Koryś i wójt gminy Mirosław Orliński. Sumę dożynkową o 11.30 odprawili proboszcz ks. Marcin Rutkowski oraz o. Damian Karczmar OFMConv, dyrektor Radia Niepokalanów. Franciszkańska rozgłośnia przeprowadziła transmisję Eucharystii.

Wieniec dożynkowy przygotowali mieszkańcy Kolonii Kożuszki. Pozostali parafianie zadbali o dary ołtarza. Mieszkańcy Szczytna przynieśli wino i nalewki, Chrzczan - miód, Pilawic - owoce, Kożuszek-Parcel - warzywa, Janaszówki - ziemniaki, Wyjazdu - chleb biały, Bogdańca - chleb razowy, bielanki i schola - kwiaty polne, a ministranci i lektorzy - węgielki liturgiczne.

Po Mszy św. rozpoczął się festyn. Dużym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się przejażdżki wozem strażackim, a wśród starszych - "Cegieliada". Cierpliwie stali w długiej kolejce po symboliczne cegiełki. Każdy nabywca otrzymał upominek, a dochód przeznaczony będzie na remont kościoła. Swoich niedawnych parafian odwiedził również ks. Rajmund Rzepkowski, który z powodów zdrowotnych musiał ustąpić z funkcji proboszcza. Przebywa teraz w Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie.

Aplauz widowni wzbudził występ wokalnego zespołu złożonego z parafianek, który przybrał nazwę "Pilawickie Jarzębiny". Uzdolniona wokalnie młodzież próbowała swoich sił na scenie podczas indywidualnych występów. Niespodziankę sprawili uczniowie gimnazjum w Wymysłowie i ich komediowe przedstawienie. Wystąpił również zespół "Boża Nuta" z Brańszczyka, wykonujący piosenki religijne. Gwiazdą imprezy był Sławek Lisowski, znany z programów telewizyjnych wokalista i tancerz. Festyn zakończył się dyskoteką.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy