Nowy numer 47/2019 Archiwum

Z zeszytami i kredkami do katedry

Trwa zbiórka artykułów szkolnych dla najbiedniejszych dzieci w diecezji.

Przy wejściu na chór łowickiej katedry można zostawić artykuły szkolne, które przekazane zostaną najbiedniejszym dzieciom. To już kolejna zbiórka charytatywna, którą wspiera proboszcz parafii katedralnej ks. Wiesław Skonieczny.

Inicjatorką akcji jest Agnieszka Kołaczek, znana z organizowania pomocy najbardziej potrzebującym. Tym razem wybór padł na dzieci z biednych rodzin, których rodziców nie stać na zakup niezbędnych artykułów szkolnych. Zbierane są zeszyty, bloki rysunkowe, farby, długopisy, kredki itp.

- Jest to wstęp do Szlachetnej Paczki, do której organizacji wraz z grupą wolontariuszy już się przygotowujemy. Mamy kontakt z rodzinami, którym pomagaliśmy w ramach tego projektu i zebrane artykuły szkolne trafią w pierwszej kolejności do nich. Nie wykluczam, że dary dostaną także inni potrzebujący - mówi A. Kołaczek, która liczy na hojność łowiczan. Zbiórka potrwa do końca września.

Plakat informujący o akcji   Plakat informujący o akcji
facebook.com

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama